XXXIII Niedziela Zwykła – Rok „A” – 19.11.2023 r.

• Przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP.
  • Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na nasze Wyższe Seminarium Duchowne
    w Radomiu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Dziś w niedzielę będzie kolejne spotkanie w ramach przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 18:00 Msza św. z modlitwami za kandydatów a później spotkanie formacyjne.
  • W środę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii-Patronki śpiewu i muzyki kościelnej.
    W tym dniu modlić się będziemy w intencji chórów, scholii i orkiestry.
  • Zapraszamy członków, wolontariuszy, sympatyków oraz wszystkich chętnych do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi na spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 22 listopada o godzinie 18,30 w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w naszym budynku parafialnym.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w najbliższy piątek 24 listopada po Mszy św. o godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00.
    Na 18.30 zapraszamy Akcję Katolicką, Rycerzy Kolumba i Diakonię Liturgiczną na rozważanie podczas adoracji Pisma św, modlitwę różańcową i modlitwę indywidualną w ramach formacji duchowej tych grup.
  • Zapraszamy dzieci i młodzież na scholę w sobotę na godz. 16.30. Zapraszamy osoby, które grają na instrumentach.
  • W sobotę 25 listopada o godz. 17:00 w Szydłowcu odbędzie się spotkanie młodych dla młodzieży z naszego regionu. Chcemy wziąć udział w tym wydarzeniu, organizujemy wspólny wyjazd z parafii. Zapraszam młodzież do udziału. Będzie to piękny czas radości, modlitwy, spotkania. Zapisy
    u księdza Łukasza lub w zakrystii. Więcej informacji na plakacie i na naszej stronie internetowej.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela przed Adwentem. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej.
  • Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci z biednych i z ubogich rodzin.
  •  W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Stanisława Jaworskiego oraz Wacława Kruk. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  •  Dziękujemy za posprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła 300 zł. mieszkańcom z Bolków nr 3, 4, 5 i 7 na os. Piłsudskiego. Msza w intencji mieszkańców zostanie odprawiona 07 kwietnia o godz. 7:00. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom z ulic Fabryczna i Spokojna.
  •  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”.
  •  Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…
  • Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.