Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela Wielkanocna – Rok „B” – 12.05.2024 r. Wniebowstąpienie Pańskie

1. W dzisiejszą niedzielę Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przypada 40-godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy świętej o godz. 7:00 i po sumie o godz. 13:00. Adoracja potrwa do nabożeństwa majowego. Po nabożeństwie majowym zakończenie adoracji i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną do chorągwi, baldachimu, różańca oraz dzieci do sypania kwiatów. Prosimy również wszystkie grupy parafialne o włączenie się w tą adoracje. Porządek adoracji:

13:00 – ulice Żeromskiego, Kielecka, Warszawska i Zagórska oraz Akcja Katolicka.

14:00 – ulice Kościuszki, Słowackiego, Poziomskiego, Mickiewicza oraz Rycerstwo Niepokalanej  i Diakonia Liturgiczna.

15:00 – ulice Stokowiec, Bugaj, Dawidowicza, Osiedle przy Dworcu PKP oraz Kółka Żywego Różańca, Margaretki i Straż Honorowa Serca Jezusa.

16:00 – ulice Bodzentyńska, Leśna, Berezów, Powstańców i osiedle Jasna oraz Rycerze Kolumba.

17:00 – ulica Langiewicza, Bodzentyńska, Poziomskiego i pozostałe niewymienione ulice oraz Cartiats (ul. Akacjowa, Brzozowa, Burdzyńskiego, Cmentarna, Dębowa, Dworcowa, Emilii Peck, Fabryczna, Gajzlera, Graniczna, Harcerska, Wincentego Choroszewskiego, Jagodowa, Jarzębinowa, Jałowcowa, Jodłowa, Józefów, Klonowa, Kopalniana, Kościelna, Kościuszki, Koszykowa, Krótka, Kwiatowa, Piłsudskiego, Miła, Modrzewiowa, Młynarska, Niska, Nowa, Ogrodowa, Partyzantów, Pasternik, Placowa, Polna, Porzeczkowa, Poziomkowa, Przechodnia, Przejściowa, Sokolica, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Suchyni, Staszica, Świerkowa, Szarych Szeregów, Szeroka, Słoneczna, Topolowa, Traugutta, Wierzbowa,  Wrzosowa, Wspólna, Źródłowa).

2. Trwa miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe są w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Nowennę do Ducha Świętego odprawiamy podczas nabożeństw majowych. W tym tygodniu podczas majówek módlmy się za dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny. 

3. Dzisiaj podczas Mszy Św., o godz. 11.30, dzieci przystąpią do I Komunii świętej. Dzieciom gratulujemy dzisiejszej Uroczystości, a ich rodzicom dziękuję za porządki w kościele i wokół kościoła i złożone ofiarę 1500 zł na zakup nowych ornatów do naszego kościoła.

4. Dzieci oraz ich rodziny zapraszamy na „biały tydzień” od poniedziałku do soboty o 17.30 na majówkę i Mszę św. o 18.00.     

5. W poniedziałek 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Jutro zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo majowe a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału 
w nabożeństwach fatimskich

6. W czwartek wypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, jednego z Patronów Polski.

W czwartek zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 18:00 Msza św. a potem spotkanie formacyjne na salkach parafialnych.

7. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca zapraszamy wszystkich na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy odmówimy różaniec z rozważaniami, który poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. Adoracja potrwa do godz. 21:00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim oraz ucałowaniem relikwii bł. Jerzego Popiełuszki.

8. W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 

9. W najbliższą niedzielę 19 maja o godzinie 11:30 odbędzie się I rocznica Komunii świętej dzieci klas IV. Ksiądz Mariusz prosi o spotkanie z rodzicami we wtorek po Mszy świętej o godzinie 18:30 w celu omówienia szczegółów na tę uroczystość. Próby dla dzieci klas IV rocznicowych w czwartek i piątek 16 i 17 maja po Mszy świętej o godzinie 18:30. Spowiedź w sobotę 18 maja od godz. 8:00 do 9:00. Sprzątanie kościoła w sobotę po spowiedzi świętej przez rodziców dzieci klas IV.

10. Już dzisiaj informujemy, że w uroczystość Bożego Ciała, 30 maja po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Z kościoła przejdziemy ulicami Kościelną, Bodzentyńską, Mickiewicza, E. Peck, Powstańców 1863r., na ulicy Bodzentyńskiej będzie błogosławieństwo przy figurze M. B. Niepokalanej. Procesję zakończy Uroczyste błogosławieństwo w kościele. Pierwszy ołtarz na procesję Bożego Ciała przygotowują Akcja Katolicka i Diakonia Liturgiczna, drugi ołtarz Rycerstwo Niepokalanej i Kółka Żywego Różańca, trzeci ołtarz Rycerze Kolumba, a czwarty ołtarz Chór Sonatina i Caritas. Chętne osoby do pomocy prosimy o zgłaszanie się do poszczególnych grup.

I Ołtarz – ul. Bodzentyńska – Akcja Katolicka i Diakonia Liturgiczna 

II ołtarz – ul. Mickiewicza – Rycerstwo Niepokalanej i Kółka Żywego Różańca 

III ołtarz – ul. Emilii Peck – Rycerze Kolumba

IV ołtarz – ul. Powstańców – Sonatina, Caritas

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby Kamil Piotr Furmańczyk z naszej parafii i Viktoriia Tsisaruk z naszej parafii. Zapowiedź druga. Kamil Szumielewicz z naszej parafii 
i Karolina Walania z parafii w Wierzowicach oraz Robert Skorupski z parafia w Bliżynie i Magdalena Matek z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

12. Dziękujemy za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła rodzicom dzieci
I Komunijnych, troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy rodzicom dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej.

13. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Ireneusza Włodarczyka, Mariana Garbalę oraz Władysława Jarząbek. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian. 

14. Serdecznie dziękujemy osobom, które zabierają zużyte znicze i kwiaty do swoich śmieci, prosimy o dalszą pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny”.

16. Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…

17. Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony Facebookowej naszej Parafii pod wezwaniem 
św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie: www.facebook.com/parafiasuchedniow

Scroll to Top