Ogłoszenia parafialne

II   NIEDZIELA ADWENTU – Rok „B” – 10.12.2023 r.

 1. Dziś jest druga niedziela Adwentu. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św.  roratnia 
  o godz. 6:30 dla dorosłych i roraty dla dzieci o godz. 18.00, ze specjalną nauką dla dzieci. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach. 
 2. Zapraszamy w najbliższy piątek na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. 
  Od godz. 18.30 zapraszamy na konferencję formacyjną i Koronkę do Miłosierdzia Bożego Akcje Katolicka i Rycerzy Kolumba, później adoracja w ciszy do Apelu Jasnogórskiego.
 3. W środę 13 grudnia będzie msza św. o godz. 10:00 w intencji ofiar stanu wojennego zamówiona przez nasze Nadleśnictwo.
 4. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program spotkań rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Już dziś w osobistych modlitwach polecajmy dobremu Bogu osobę 
  o. Rekolekcjonisty i prosimy o błogosławione owoce naszych przygotowań do Świat Bożego Narodzenia.
 5. Do chorych z posługą udamy się w piątek 22 grudnia od godz. 12:00, chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 6. Parafialny Zespół Caritas oraz Rada Rycerzy Kolumba prowadzą zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących Rodzin naszej Parafii. Produkty żywnościowe 
  o długim terminie ważności, chemię gospodarczą oraz środki higieny można złożyć w koszu pod chórem. 
 7. Zachęcamy do udziału w kiermaszu świątecznym i zakupieniu ręcznie malowanych bombek przez nasze dzieci, figurek Pana Jezusa na stół wigilijny, stroików i pierników własnego wykonania. Dochód przeznaczony jest na wyjazd scholii i ministrantów. Dziękujemy z całego serca za każde wsparcie. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za pomoc w prowadzeniu kiermaszu.
 8. Planowana jest pielgrzymka do Rzymu i miast Włoch w marcu 2024r. Chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Markiem.
 9. Dzięki hojności Firmy MARTUM Pana Marka Tumulca nasza parafia otrzymała profesjonalną maszynę do sprzątania kościoła. Z całego serca dziękujemy Panu Markowi za dar serca. Jednocześnie składam serdeczne podziękowania mieszkańcom ulic naszej Parafii za złożoną ofiarę w kwocie 8850 złotych na potrzeby parafii. Są to pieniądze, które były przeznaczone na zakup maszyny do sprzątania kościoła.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby Paweł Jasiński kawaler 
  z naszej parafii oraz Helena Wędrychowska panna z naszej parafii. Kto by wiedział 
  o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 11. W zakrystii można kupić świece Caritas na stół wigilijny. 
 12. Tydzień temu zostały poświęcone opłatki wigilijne, które trafia na nasze świąteczne stoły. Przez cały Adwent opłatki nabywać można w zakrystii i w przedsionku kościoła. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”.
 14.  Z radością informujemy, że mamy już nowego organistę. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej p Bartka Zielińskiego pochodzącego ze Skarżyska. Życzymy naszemu nowemu organiście, aby czuł się dobrze w naszej parafii. Niech Bóg obdarza zdrowiem 
  i błogosławi na każdy dzień posługi. Zapewniamy o modlitwie z naszej strony.
 15. Jak co roku w II niedzielę Adwentu obchodzimy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji w całej Polsce przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za wasze wsparcie.
 16. Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia oraz błogosławionego czasu Adwentu. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…
  Scroll to Top