II   NIEDZIELA ADWENTU – Rok „B” – 10.12.2023 r.

1. Dziś jest druga niedziela Adwentu. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św.  roratnia
    o godz. 6:30 dla dorosłych i roraty dla dzieci o godz. 18.00, ze specjalną nauką dla dzieci. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach.
  2. Zapraszamy w najbliższy piątek na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu.
    Od godz. 18.30 zapraszamy na konferencję formacyjną i Koronkę do Miłosierdzia Bożego Akcje Katolicka i Rycerzy Kolumba, później adoracja w ciszy do Apelu Jasnogórskiego.
  3. W środę 13 grudnia będzie msza św. o godz. 10:00 w intencji ofiar stanu wojennego zamówiona przez nasze Nadleśnictwo.
  4. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program spotkań rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Już dziś w osobistych modlitwach polecajmy dobremu Bogu osobę
    o. Rekolekcjonisty i prosimy o błogosławione owoce naszych przygotowań do Świat Bożego Narodzenia.
  5. Do chorych z posługą udamy się w piątek 22 grudnia od godz. 12:00, chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  6. Parafialny Zespół Caritas oraz Rada Rycerzy Kolumba prowadzą zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących Rodzin naszej Parafii. Produkty żywnościowe
    o długim terminie ważności, chemię gospodarczą oraz środki higieny można złożyć w koszu pod chórem.
  7. Zachęcamy do udziału w kiermaszu świątecznym i zakupieniu ręcznie malowanych bombek przez nasze dzieci, figurek Pana Jezusa na stół wigilijny, stroików i pierników własnego wykonania. Dochód przeznaczony jest na wyjazd scholii i ministrantów. Dziękujemy z całego serca za każde wsparcie. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za pomoc w prowadzeniu kiermaszu.
  8. Planowana jest pielgrzymka do Rzymu i miast Włoch w marcu 2024r. Chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Markiem.
  9. Dzięki hojności Firmy MARTUM Pana Marka Tumulca nasza parafia otrzymała profesjonalną maszynę do sprzątania kościoła. Z całego serca dziękujemy Panu Markowi za dar serca. Jednocześnie składam serdeczne podziękowania mieszkańcom ulic naszej Parafii za złożoną ofiarę w kwocie 8850 złotych na potrzeby parafii. Są to pieniądze, które były przeznaczone na zakup maszyny do sprzątania kościoła.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby Paweł Jasiński kawaler
    z naszej parafii oraz Helena Wędrychowska panna z naszej parafii. Kto by wiedział
    o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  11. W zakrystii można kupić świece Caritas na stół wigilijny.
  12. Tydzień temu zostały poświęcone opłatki wigilijne, które trafia na nasze świąteczne stoły. Przez cały Adwent opłatki nabywać można w zakrystii i w przedsionku kościoła. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”.
  14.  Z radością informujemy, że mamy już nowego organistę. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej p Bartka Zielińskiego pochodzącego ze Skarżyska. Życzymy naszemu nowemu organiście, aby czuł się dobrze w naszej parafii. Niech Bóg obdarza zdrowiem
    i błogosławi na każdy dzień posługi. Zapewniamy o modlitwie z naszej strony.
  15. Jak co roku w II niedzielę Adwentu obchodzimy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji w całej Polsce przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za wasze wsparcie.
  16. Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia oraz błogosławionego czasu Adwentu. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…