Ogłoszenia Duszpasterskie

I   NIEDZIELA ADWENTU – Rok „B” – 03.12.2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynam Adwent, który ma nas przygotować do Świat Bożego Narodzenia 
  i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św.  roratnia o godz. 6:30 dla dorosłych i nowość w naszej Parafii: roraty dla dzieci o godz. 18.00, ze specjalną nauką i zbieraniem naklejek. I przynosimy lampiony na Mszę by rozświetlić mroki nocy. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach. 
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek. W czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się za powołanych do kapłaństwa. 
 3. W czwartek 7 XII na mszy św. o godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Pszczelarzy z racji ich Patrona św. Ambrożego. 
 4. Przygotowujemy się do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej modlitwą Nowenny. W naszej parafii Nowenna jest odmawiana przez wspólnotę Rycerstwa Maryi Niepokalanej 15 minut przed Mszą Świętą o godz. 18:00.
 5. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6:30; 10:00; 18:00
 6. Zapraszamy na modlitwę w naszym Kościele na GODZINĘ ŁASKI w najbliższy piątek – 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi w godzinie od 12:00 do 13:00 .
 7. Za tydzień w II niedzielę Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji będzie można przed kościołem składać ofiary do puszki na wspomniany cel.
 8. W niedziele za tydzień 10 grudnia, kolejne spotkanie w ramach przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. O 18:00 Msza św. Z modlitwami za kandydatów a później spotkanie formacyjne. 
 9. W przyszłą niedzielę 10 grudnia na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas 3 wraz z rodzicami na poświęcenie Medalików.
 10. Od 3 grudnia Parafialny Zespół Caritas oraz Rada Rycerzy Kolumba rozpoczynają zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących Rodzin naszej Parafii. Produkty żywnościowe 
  o długim terminie ważności, chemię gospodarczą oraz środki higieny będzie można złożyć w koszu pod chórem.  Miejmy otwarte oczy i serca na potrzeby osób, którym przyda się wsparcie ze strony parafian w okresie Świat Bożego Narodzenia. Prosimy także o informację o takich osobach, które są w potrzebie. Zbiórka potrwa do 10 grudnia.
 11. W tym roku nasza schola we współpracy z Akcją Katolicką razem z ks. Markiem będzie rozprowadzała figurki Pana Jezusa na sianku oraz własnoręcznie wykonane pierniczki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zorganizowanie wyjazdu dla naszej scholii. Zachęcamy do nabycia zarówno figurki dzieciątka Jezus, której nie powinno zabraknąć na żadnym wigilijnym stole oraz pierników, które będą piękną ozdobą każdej choinki. 
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby Paweł Jasiński kawaler 
  z naszej parafii oraz Helena Wędrychowska panna z naszej parafii. Kto by wiedział 
  o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 13.  W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Krystynę Wąsowską, Krystynę Strasz oraz Leokadię Zubrzycką. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 14.  Dziękujemy za posprzątanie świątyni oraz ofiarę na potrzeby kościoła 1050zł. mieszkańcom z ulicy Warszawskiej nr nieparzyste i z ulicy Jodłowej i Kopalnianej.
 15. Bóg zapłać za ofiarę na 200 zł na misje katolickie w Afryce.
 16. Składamy podziękowanie Panu Nadleśniczemu Piotrowi Fitas i Lasom Państwowym Nadleśnictwa Suchedniów za wsparcie finansowe na cele parafialne w kwocie 2500 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. W zakrystii można kupić świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących. 
 18. Dziś podczas Mszy Świętych zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które trafią na nasze świąteczne stoły. Podczas Adwentu, począwszy od pierwszej niedzieli opłatki można nabyć w przedsionku kościoła i zakrystii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać. 
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” .
 20. Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…
Scroll to Top