V  Niedziela Wielkanocna – Rok „B”  – 28.04.2024 r.

1. W środę rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. W tym okresie gromadzić się będziemy codziennie w naszej świątyni na nabożeństwie połączonym ze śpiewaniem Litanii ku czci Matki Bożej o godz. 17:30. Na rozpoczęcie tych nabożeństw będzie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelna. Starajmy się także zachować zwyczaj śpiewania Litanii i pieśni maryjnych przy przydrożnych krzyżach, figurkach i kapliczkach. Przy tej okazji zadbajmy o odnowienie tych miejsc i świeże kwiaty.
  2. Czwartek 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag
    i symboli narodowych 2 i 3 maja przy domach i mieszkaniach.
  3. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18.00. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy św.
  4. W piątek w 233 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Spółdzielnia Rzemiosła
    i Przedsiębiorczości w Suchedniowie zaprasza na Mszę św. na godz. 10:00 w intencji Ojczyzny
    i Rzemiosła w Suchedniowie. Zapraszamy na tę mszę rzemieślników, przedsiębiorców, Władze Samorządowe, Radnych, Poczty Sztandarowe, Rycerzy Kolumba, Strzelców, mieszkańców, młodzież Suchedniowa i tych wszystkich którzy kierują się wiarą, patriotyzmem i godnym życiem we własnej Ojczyźnie do udziału i wspólnej modlitwy.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek Miesiąca modlimy się o dobre święte powołania kapłańskie.
  6. Spowiedź w piątek w czasie mszy. Do chorych udamy się w piątek od godz.12:30. W piątek z racji Uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. W I sobotę miesiąca Msza wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec o godz. 9:30.
  8. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Floriana Męczennika, patrona Strażaków. Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej Parafii dziękujemy za trud i pomoc w ratowaniu dobytku
  9. i życia, także za posługę w kościele. Życzymy Wam zdrowia i satysfakcji z tego z tej pomocy, oraz wstawiennictwa, opieki Waszego Patrona i wypraszania Bożego błogosławieństwa na każdy dzień dla Was i Waszych bliskich.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kościół 500zł mieszkańcom z ulicy Bugaj domy prywatne oraz bloki 2a, 34 i 36, a także ul. Cmentarnej. Msza w intencji mieszkańców będzie odprawiona 10 kwietnia przyszłego roku o godz. 18:00. Troskę o naszą świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom ulic Ogrodowa i Pasternik.
  11. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Jerzego Derlatkę, Mariannę Rek oraz Krystynę Garbala. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  12. Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które zabierają zużyte znicze i kwiaty do swoich śmieci, proszę o dalszą pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny”.
  14. Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa
  15. i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…
  16. Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony Facebookowej naszej Parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie: www.facebook.com/parafiasuchedniow