XXVII Niedziela Zwykła – Rok „A” – 08.10.2023 r.

 1. Trwa miesiąc październik, znaczony modlitwą różańcową. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30.
 2. W najbliższą niedzielę będzie obchodzony Dzień Papieski. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych był zawsze drogi.
 3. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu.
 1. Nasza Parafia ogłasza konkurs na stanowisko organisty. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej do końca miesiąca.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy 14 października. Wyjazd o godz. 6.00 spod kościoła. Koszt 50 zł . Zapisy u ks. Marka i p. Anny Gałczyńskiej. Zapraszamy osoby chętne do wspólnego pielgrzymowania.
 3. Rycerze Kolumba zapraszają dzieci i młodzież na Mszę świętą w najbliższą niedzielę 15.10, o godz. 10.00 na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z nagrodami pt.: św.Jan Paweł II w oczach dziecka. Składanie prac do wtorku 10.10 do księży i katechetów i w kościele na stoliku.
 4. Są do nabycia piękne kalendarze na 2024 rok – zatytułowany: Koronowane Madonny Polskie. Tematyka kalendarza jest poświęcona Matce Najświętszej. Ofiary z kalendarzy są przeznaczone dla Caritasu jako dzieło pomocy ubogim. Cena kalendarza to – 10zł .
 5. Przez cały miesiąc przed i po Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wypominki za zmarłych z naszych rodzin; roczne, półroczne, kwartalne – które zapisujemy do zeszytu i jednorazowe które składamy na kartkach. Formularze są wyłożone przy wyjściu z kościoła. O tych których kochaliśmy za życia nie zapomnijmy też po śmierci. Spełnijmy uczynek miłosierdzia wobec naszych bliskich wypraszając im łaskę nieba i okazując w ten sposób wdzięczność za otrzymane od nich dobro. Można zamawiać wypominki roczne i półroczne – 30 zł. Ofiary za wypominki jak w ubiegłych latach. Kartki na wypominki jednorazowe są przy wyjściu z kościoła. 
 6. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie 13 października, rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:30. Następnie o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem i po Mszy Świętej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Jest to ostatnie Nabożeństwo Fatimski w tym roku.
 7.  Powstaje nowa strona internetowa naszej parafii. Mamy nadzieję uruchomić ją w tym tygodniu.
 8. Dziękujemy za sprzątanie, kwiaty mieszkańcom z ulicy Poziomskiego i Kościuszki . Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy mieszkańcom ulicy U.l Szarych Szeregów, Staszica, Traugutta, Dworcowa, Źródłowa, Wspólna i Dawidowicza (domy prywatne).
 9. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Alicję Rużycką. W najbliższy poniedziałek odbędzie się pogrzeb Lucji Obra z ul Langiewicza o godz. 12:00 w naszym kościele parafialnym. Zmarłychpolecamy modlitwie wszystkich parafian
 10. Apel Policji o zachowanie ostrożności w ruchu drogowym.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”- oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”oraz specjalny numer gościa niedzielnego oraz inne czasopisma religijne.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 12.   Dziękuję wszystkim wspólnotą Parafialnym i Gminnym, naszym księżom wikariuszom za udział we mszy świętej wprowadzający mnie do posługi proboszcza. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy waszej życzliwości. Proszę o Wasze modlitwy i wsparcie, abyśmy razem mogli budować naszą Parafię  na większą Chwałę Boga.
 13. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Dziś zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach. W sposób szczególny dziś zawierzamy naszą Ojczyznę Matce Bożej, Królowej Polski. 

Pod Twoją Obronę….

Scroll to Top