poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenie 27.02.2021 rok

VIII   NIEDZIELA ZWYKŁA   – Rok „C”   – 27.02.2022 r.  

  1. Kończy się karnawał. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Będzie on czasem powagi i okazją do rozmyślania nad sensem ludzkiego życia. Słowa które usłyszymy „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” przypomną nam prawdę o przemijaniu tego co doczesne i w nowym blasku ukażą wartości wieczne.
  2. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 10:00  i  o  18:00. Na wszystkich Mszach św. posypywanie głów popiołem. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły (tj. trzy posiłki w ciągu dnia – w tym jeden do syta oraz powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych ).
  3. We wszystkie Piątki Wielkiego Postu odprawiana będzie Droga Krzyżowa o godz. 17:00. Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  4. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17:30 połączone z kazaniem o Męce Pańskiej. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach, bez kazania. Pamiętajmy także o pełnieniu uczynków miłosierdzia względem naszych bliźnich i o wyrzeczeniach.
  5. Od niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 55 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jak i Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek  i  I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się od godz. 9:00.
  7. 4 marca w piątek przypada Uroczystość Św. Kazimierza – Patrona Diecezji. Zachęcamy do modlitw w intencji Naszego Kościoła lokalnego, jego Pasterzy i wiernych.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Teresę Łakomiec, + Janinę Janduła. Zmarłe polecamy modlitwie wszystkich parafian
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

KOMUNIKAT  BISKUPA  RADOMSKIEGO

Drodzy Księża.

Zgodnie z decyzją Prezydium KEP proszę także o zorganizowanie zbiórki ofiar do puszek na pomoc Uchodźcom i ofiarom wojny w najbliższą niedzielę 6 marca oraz w Środę Popielcową tj. 2 marca. Zebrane ofiary bezzwłocznie, najpóźniej do 10 marca należy przekazać do kasy Kurii Biskupa Marka Solarczyka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *