IV Niedziela Wielkanocna – Rok „B” – 21.04.2024 r.

1. Dziś niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw
    o powołania do służby Bożej w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego powołania. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.
  2. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    W czwartek święto św. Marka, ewangelisty.
  3. Jest jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Chełma i Zamościa. Zapisy u księdza Mariusza lub pani prezes Akcji Katolickiej. Wyjazd 31 maja do 1 czerwca weekend Bożego Ciała.
  4. Próby dzieci komunijnych będą się odbywać w każdy wtorek i piątek po Mszy świętej w kościele o godzinie 18:30.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby Mateusz Pąpka parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach i Aleksandra Żołądek z naszej parafii – zapowiedź druga oraz Damian Naszydłowski i Ilona Szustak z naszej parafii – zapowiedź druga.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kościół 660zł mieszkańcom z ulic Warszawskiej – numery parzyste, Harcerskiej, Młynarskiej i Partyzantów. Msza Święta w intencji mieszkańców będzie odprawiona 8 lutego 2025r. o godz. 18:00. Troskę o naszą świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom z ulicy Bugaj domy prywatne oraz bloki 2a, 34 i 36, a także ul. Cmentarnej.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Teodora Markiewicza, Ignacego Szumielewcza. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8.  Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które zabierają zużyte znicze i kwiaty do swoich śmieci, proszę o dalszą pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu.
  9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny”.
  10.  Naszym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa
    i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…
  11.  Zapraszamy do odwiedzania oficjalnej strony Facebookowej naszej Parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie:

www.facebook.com/parafiasuchedniow