Ogłoszenia Wielkanoc 12.04.2020r.

WIELKANOC   – 12.04.2020 r.              

  1. Św. Jan Paweł II, w swoim nauczaniu, wzywał nas do kontemplacji Oblicza Jezusa Chrystusa, Syna Bożego – ucząc, że gdybyśmy zatrzymali się na Wizerunku Ukrzyżowanego „próżna byłaby nasza wiara i próżne przepowiadanie” . Kościół pokrzepiony doświadczeniem wiary w obecność i działanie Zmartwychwstałego, wyrusza w drogę, aby głosić światu Radosną Nowinę, że Chrystus żyje i jest z nami aż do skończenia świata. Do tych słów i wszystkich wypowiedzianych dziś życzeń, pragniemy jako Duszpasterze dołączyć nasze, aby Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i przywrócił nam życie, obdarzał wszystkich parafian oraz przybywających do nas gości swoim błogosławieństwem i pokojem. Życzymy Wesołego Alleluja! .
  2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych..
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, – porządek Mszy św. jak w niedzielę. W drugim dniu świątecznym, tradycyjnie jest czytany List Rektora KUL. Taca przeznaczona na KUL..
  4. NW następną niedzielę, pierwszą po Zmartwychwstaniu Pańskim, obchodzić będziemy jako niedzielę Bożego Miłosierdzia. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Caritas Diecezji Radomskiej.
  5. Pragniemy skierować słowa serdecznego podziękowania do wszystkich , którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych Świętych Dni miała piękną i godną oprawę. W szczególny sposób dziękuję ks. Wojciechowi i ks. Łukaszowi, Panu Janowi Kościelnemu za zaangażowanie przy dekoracji Grobu Bożego i Ciemnicy, Panu Organiście.  Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.
  8. Numer telefonu parafialnego – 733 465 5189