Ogłoszenia Wielkanoc 09.04.2023 rok

WIELKANOC  – 09.04.2023 r.

  1. Św. Jan Paweł II, w swoim nauczaniu wzywał nas do kontemplacji Oblicza Jezusa Chrystusa, Syna Bożego – ucząc, że gdybyśmy zatrzymali się na Wizerunku Ukrzyżowanego „próżna byłaby nasza wiara i próżne przepowiednie”. Kościół pokrzepiony doświadczeniem wiary w obecność i działanie Zmartwychwstałego, wyrusza w drogę, aby głosić światu Radosną Nowinę, że Chrystus żyje i jest z nami aż do skończenia świata. Do tych słów i wszystkich wypowiedzianych dziś życzeń, pragniemy jako Duszpasterze dołączyć nasze, aby Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i przywrócił nam życie, obdarzał wszystkich parafian oraz przybywających do nas gości swoim błogosławieństwem i pokojem. Życzymy Wesołego Alleluja .
  2. W Czwartek w Oktawie Wielkanocy – 13 kwietnia w naszej parafii będzie Całodobowa Modlitwa o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkie Grupy Parafialne i Rycerzy kolumba do włączenia się do modlitwy.
  3. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Następną niedzielę, pierwszą po Zmartwychwstaniu Pańskim, obchodzić będziemy jako niedzielę Bożego Miłosierdzia – Patronalne Święto Caritasu. Po mszach będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby Caritas Diecezji Radomskiej.
  5. Pragniemy skierować słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych Świętych Dni miała piękną i godną oprawę. W szczególny sposób dziękuję Orkiestrze i Chórowi Sonatina, ks. Markowi i ks. Łukaszowi, Panu Janowi Kościelnemu za zaangażowanie przy dekoracji Grobu Bożego i Ciemnicy, Panu Organiście oraz Rycerzom Kolumba. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  6. Oprawę muzyczną Mszy św. Rezurekcyjnej stanowiła Orkiestra Dęta działająca przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie pod batutą Pani Katarzyny Brysik. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Halinę Biela, + Teresę Półtorak, + Elżbietę Pajek. Zmarłe polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”, specjalny numer Gościa Niedzielnego i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *