Ogłoszenia Parafialne

XXXIV Niedziela Zwykła – Rok „A” – 26.11.2023 r.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela przed Adwentem. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej.
 • W czwartek 30 listopada w naszej wspólnocie przeżywać będziemy uroczystość odpustową, czyli święto patrona naszej parafii św. Andrzeja Apostoła. Msze św. o godz. 7:00, 11:30 i o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach odpustowych.
 •  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św.  roratnia 
  o godz. 6:30 dla dorosłych i nowość: roraty dla dzieci o godz. 18.00, ze specjalną nauką 
  i zbieraniem naklejek. I przynosimy lampiony na Mszę by rozświetlić mroki nocy. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach. 
 • W przyszłą niedzielę na każdej mszy będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków, którymi 
  w Wigilijny Wieczór w gronie rodziny i najbliższych będziemy się łamać i składać sobie życzenia. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Już teraz serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli w przedsionku Kościoła, będą rozprowadzać opłatki wigilijne. 
 •  W zakrystii można już kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci z biednych i z ubogich rodzin.
 • Od 3 grudnia Parafialny Zespół Caritas oraz Rada Rycerzy Kolumba rozpoczynają zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących Rodzin naszej Parafii. Produkty żywnościowe o długim terminie ważności, chemię gospodarczą oraz środki higieny będzie można złożyć w koszu pod chórem.  Miejmy otwarte oczy i serca na potrzeby ludzi biednych, samotnych i chorych. Prosimy także 
  o informację o takich osobach, które są w potrzebie. Zbiórka potrwa do 10 grudnia
 • W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. 
  Do chorych udamy się: ks. Proboszcz i ks. Łukasz od godz. 9:30. Ks. Marek od godz. 12:30. W sobotę 
  o godz. 9:30 będzie msza św. wynagradzająca Sercu Maryi z różańcem, rozważaniem Pisma Świętego i adoracją Najświętszego Sakramentu.  
 •  W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Katarzynę Huber, Lidię Kurkowską, Wandę Odzimek oraz Jana Miernika. W poniedziałek w naszym kościele będzie pogrzeb 
  śp. Wandy Rozmus z ul. Powstańców 36. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 •  Dziękujemy za posprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła 620zł. mieszkańcom z ulicy Fabrycznej i Spokojnej. Msza w intencji mieszkańców zostanie odprawiona 09 września 
  o godz. 7:00. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom z ulicy Warszawskiej nr nieparzyste i z ulicy Jodłowej i Kopalnianej.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 •  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej świątyni życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Pod Twoją obronę…
  Scroll to Top