Ogłoszenia parafialne 16.12.2018

3 NIEDZIELA ADWENTU ”GAUDETE” „ C” –  16.12. 2018 R.

  1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe. Rekolekcjonistę misjonarza O. Zbigniewa Bruzi i owoce przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia polecamy modlitwie wszystkich parafian. Spowiedź rekolekcyjna w środę w godz. 9 – 12:00 i 16:00 – 18:00, z przerwą na śniadanie od 10:00 do 10:30. kilkunastu kapłanów będzie służyło posługą w konfesjonale, nie odkładajmy zatem spowiedzi na ostatnie dni. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie przed kościołem. Ofiary z dnia spowiedzi przeznaczone są dla O. Misjonarza jako wynagrodzenie za trud głoszenia rekolekcji. Komunia Święta w czasie spowiedzi   udzielana  będzie tylko podczas mszy św.
  2. Na tacę remontowo-budowlaną zostało złożone  4328 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, do których udamy się z posługą duszpasterską  w dniu 22 grudnia   tj. w  sobotę od godz.  11:00
  4. Przez cały Adwent Roraty w dni powszednie o godz. 6:30.
  5. W zakrystii są   Wigilijne Świece „Caritas” – składając ofiary za świece możemy pomóc dzieciom z najuboższych rodzin. Natomiast  przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  6. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty odprowadziliśmy śp.  +Mieczysława Król. Zmarłego  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę