bible, verse, god-1414669.jpg

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – Rok „A” – 15.10.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – Rok „A” – 15.10.2023 r.

 1. Trwa miesiąc październik. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30.
 2. Dziś obchodzony Dzień Papieski. W naszej parafii dziś po mszach świętych prowadzona jest zbiórka pieniędzy do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych był zawsze drogi.
 3. W przyszłą niedzielę w całym Kościele rozpocznie się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.
 4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się w kościołach liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św.
 5. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu.
 6. Nasza Parafia ogłasza konkurs na stanowisko organisty. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej do końca miesiąca.
 7. W środę przypada święto św. Łukasz Ewangelisty. Jest to kolejna rocznica śmierci biskupa Jana Chrapka oraz imieniny naszego wikariusza księdza Łukasza. Zapraszamy na msze św. w Jego intencji w środę na godz. 18:00.
 8. Powstaje nowa strona internetowa naszej parafii. Będzie uruchomiona w tym tygodniu
 • Przez cały miesiąc przed i po Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wypominki za zmarłych z naszych rodzin; roczne, półroczne, kwartalne – które zapisujemy do zeszytu i jednorazowe które składamy na kartkach. Formularze są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 • Osoby, które wjeżdżają do Ziemi Świętej zapraszamy na krótkie spotkanie z ks. Markiem w poniedziałek o 18:30 w naszym kościele.
 • W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 • W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Lucję Obara, Bożenę Zatorską, Marka Ostrowskiego i Wiesława Bąk.  W najbliższą środę odbędzie się pogrzeb Kazimiery Barwickiej z  ul. Leśnej 26 o godz. 12:00 w naszym kościele parafialnym. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę na kościół 200zl mieszkańcom z ulicy ulicy ul Szarych Szeregów, Staszica, Traugutta, Dworcowa, Źródłowa, Wspólna i Dawidowicza (domy prywatne). Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom z ulic Kościelnej, Gajzlera i Niskiej.
 • Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Dziś zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach. W sposób szczególny dziś zawierzamy naszą Ojczyznę Matce Bożej, Królowej Polski.

Pod Twoją Obronę….

Scroll to Top