Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela Zwykła „B” – 18.11.2018r.

  1. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela przed Adwentem. Jest to także święto  patronalne Akcji Katolickiej – 20 rocznica jej założenia.

3. Na tacę remontowo budowlaną w ubiegłą niedziele zebrano 4457 zł. Bóg zapłać.

4. Są do nabycia kalendarze na 2019 r.

5. W czwartek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii-Patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W tym dniu modlić się będziemy w intencji chórów, scholi i orkiestry. 

6. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci z  biednych i z ubogich rodzin.

7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Zenona Piastę, +Grzegorza Piętę. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

8. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 100 zł  na potrzeby kościoła  mieszkańcom ul Kościelna, Gajzlera, Niska

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika    „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”

10.Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę