Ogłoszenia 31.10.2021 rok

XXXI   Niedziela Zwykła     –  Rok  „B”   – 31.10.2021 r.                                           

  1. Przeżywamy czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Idziemy w tych dniach na cmentarze. W geście wdzięczności kładziemy na ich grobach kwiaty i zapalamy Nie zapominajmy, że dla człowieka wierzącego  to wszystko powinno być znakiem wiary w Zycie wieczne. Jutro 1 listopad, przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Wszystkich Świętych , w tym dniu wspominamy tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu a teraz cieszą się pełnią szczęścia. Dla nas pozostają wzorem jak żyć tu na ziemi i drogowskazami w drodze ku wieczności. Msze święte tego dnia o 7:00,  8:30,  10:00,  11;30 i 18:00 . Nie będzie mszy św. na cmentarzu.
  2. Po sumie o godz. 13:00 od bramy cmentarnej będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po procesji będą poświęcane nowe pomniki.
  3. We wtorek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i o wieczności niech będą okazją do pogłębiania naszej wiary w Boga, który jest seansem i celem naszego życia. Bądźmy obecni w świątyni, aby modlić się za bliskich zmarłych. Dusze czyśćcowe oczekują na naszą modlitwę. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 10:00  i  18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie miała miejsce modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych w kościele. .
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek  i  I  Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się od godz. 14:00.
  5. W dniach od 1 listopada do ostatniego listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę – Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek oraz przyjęcie Komunii św. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu . Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do spowiedzi dla uzyskania odpustu .
  6. W listopadowe dni, które tak wyraźnie przypominają nam o przemijaniu częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Mszą św. i modlitwą spłacamy dług wdzięczności za trud ich życia i poświecenia dla nas , za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej o godz. 17:30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Za tych zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed sumą.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mariannę Fudala, + Waldemara Niemczyka, + Andrzeja Baumert, + Ryszarda Miernika, . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” . Są do nabycia kalendarze na 2022 rok – cegiełki ks. biskupa Chrapka – w cenie 10 zł.
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *