Ogłoszenia 31.03.2019 r.

IV  Niedziela W. Postu „A” –  31.03.2019 r. ( laetare ) 

 1. Dzisiejszą – 4 Niedziela Wielkiego Postu w liturgicznej tradycji Kościoła nazywamy „Laetare” – niedziela radości. Nasze serca wypełnia radość ponieważ słyszymy, że Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przebacza grzechy oraz że będziemy dzięki ofierze Jezusa Chrystusa uczestnikami wiecznej szczęśliwości.
 2. Rozpoczęliśmy nasze REKOLEKCJE PARAFIALNE. Prowadzi je O Dariusz Paszyński Redemptorysta. Módlmy się o dar mądrości i światło Ducha Św. dla Ojca Rekolekcjonisty, aby Słowo Boże, które będzie głosił trafiło do naszych serc. Dla każdego z nas niech będzie to czas głębszego spojrzenia na życie, okazja do pojednania z Bogiem i ludźmi, abyśmy dobrze przygotowani mogli z radością przeżywać Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie przed kościołem. Spowiedź w środę od godz. 9:00 do 11:00 ( z przerwą na śniadanie od godz. 10:00 do godz. 10:30 ) i po południu spowiedź od godz. 15:30 do godz. 18:00.
 4. Ofiary z dnia spowiedzi będą przeznaczone dla O Rekolekcjonisty jako wynagrodzenie za trud głoszenia Rekolekcji.
 5. W środę o godz. 11:30 msza św. dla chorych i osób starszych z sakramentem namaszczenia chorych.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź na Drodze Krzyżowej – od godz. 16:00 i od godz. 17:00. W związku z I Piątkiem miesiąca i Drogą Krzyżową Kancelaria Parafialna w piątek nie będzie czynna. Do chorych udamy się od godz. 14:00.
 7. Dziś o godz. 17:30 kolejne Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:00 dla dzieci i o godz. 17:00 dla starszych.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Troskę o świątynię na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy Powstańców, blok przy ulicy Powstańców i ulica Krótka. – bez kwiatów, ze względu na okres Wielkiego Postu.
 10. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Bogdana Kowalika, +Eugeniusza Wójtowicza,. Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer:   „Gościa Niedzielnego” i  „Małego Gościa Niedzielnego”.
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i opieki Maryi.