Ogłoszenia 31.01.2021 roku

           IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA     – Rok „A” – 31.01.2021 r.

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00 . Do chorych udamy się od godz. ………..
  2. We wtorek 2 lutego, przezywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wpatrujemy się z uwagą w postawę Maryi, która uczy nas zawierzać Zycie i wszystkie sprawy Panu Bogu. Zachęcamy do przyniesienia świec gromnicznych – znaku Chrystusa ( poświecenie świec na każdej Mszy św.) . Dziś modlimy się w intencji zgromadzeń zakonnych, jest to bowiem Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił ten dzień Ojciec Święty Jan Paweł II, aby uwrażliwić Kościół na piękno i potrzebę życia konsekrowanego. Pamiętajmy dziś w modlitwach, szczególnie o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Prośmy również o nowe powołania zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i o 18:00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzulowe.
  3. W piątek św. Agaty –  błogosławieństwo chleba i soli
  4. Można składać ofiary kolędowe na ogrodzenie nowej części cmentarza w zakrystii.
  5. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Krzysztofa Miernika, + Tadeusza  Michnowskiego, + Jerzego Kamińskiego . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”  i  miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *