poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.12.2018 r.

30.12.2018r.    –  Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy wspólnie z Najświętszą Rodziną z Nazaretu, w której wzrastał Syn Boży. Niech Rodzina Pana Jezusa będzie dla nas wsparciem i wzorem w tych trudnych czasach, które przeżywają kryzys rodziny.
 2. Na ogrzewanie kościoła z opłatków zebrano 10920 zł; Bóg zapłać. Chórowi dziękuję za zaangażowanie się i pomoc w rozprowadzeniu opłatków
 3. Dziękuję młodzieży z KSM za przystrojenie choinek i  przygotowanie szopki bożonarodzeniowej. Bóg zapłać
 4. Pani Jolancie Głowackiej  za bezinteresowne udekorowanie Ołtarzy kościoła składam serdeczne Bóg zapłać
 5. Jutro w poniedziałek kończy się stary rok, po Mszy Św. o godz. 18.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 6. We wtorek w pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Św. jak w niedzielę. Na Mszy Św. o godz. 10.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz kobietom oczekującym narodzin dziecka.
 7. W tym tygodniu przypada, I Czwartek, I Piątek i I  Sobota miesiąca. Spowiedź w I Piątek od godz. 17:30  Do chorych udamy się od godz. 14:00
 8. Spotkanie KŻR  z opiekunem i zmiana tajemnic za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. o godz.10:00.
 9. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Jana Radomskiego  Dusze zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 10. Jutro  c.d. wizyty duszpasterskiej. Niosąc Boże błogosławieństwo, wstąpimy wszędzie tam, gdzie zostaniemy zaproszeni. Zewnętrznym znakiem zaproszenia, informacją dla nas, że ktoś chce przyjąć w domu kapłana niech będzie osoba czekająca lub przynajmniej uchylona furtka. Podczas wizyty duszpasterskiej, w domu powinni być obecni (w miarę możliwości) wszyscy członkowie rodziny. Na stole przygotowujemy Pismo św., krzyż, zapaloną świecę, wodę święconą i kropidło, oraz zeszyty do religii dzieci (jakość prowadzenia zeszytu to świadectwo uczestniczenia i zaangażowania w katechezę). Po wodę święconą proszę zgłaszać się do zakrystii. Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na potrzeby przygotowania  placu pod nowy cmentarz

 

C.D wizyty duszpasterskiej:

 

 1. W poniedziałek 31.12.2018 r. od 9:00 –  ul Kielecka i Topolowa 3 księży – 2 księży nr parzyste z obu stron i  ul Topolowa; 1 ksiądz  nr nieparzyste od początku do końca

 

 1. W środę 02.01.2019r. od 9:00 – ul. E Peck 2 Księży z obu stron a od 15:30 ul Modrzewiowa, Jałowcowa, Wierzbowa – 1 ksiądz.

 

 1. W czwartek 03.01.2019 r. od 9:00 – ul Langiewicza nr parzyste i ul boczne – Słoneczna, Przechodnia i Graniczna  2 księży; –  1 ksiądz  od ul Granicznej do środka;  1 ksiądz  od ul Słonecznej do końca a od 10:00 1 ksiądz od torów do środka

 

 1. W Piątek 04.01.2019 r. – I Piątek miesiąca – bez kolędy

 

 1. W sobotę 05.01.2019 r. od godz. 9:00 c d Langiewicza nr nieparzyste i ul Jarzębinowa 3 Księży –    1 ksiądz  od końca;  1 ksiądz  od początku;  1 ksiądz od Jarzębinowej do początku

 

 1. W poniedziałek 07.01.2019 r. od godz. 9:00 ul Kościuszki 1 ksiądz i od godz. 15:30 ul Dębowa, Burdzyńskiego,  Klonowa – 1 ksiądz;  ul Szarych szeregów domy prywatne, Szarych Szeregów 6, Staszica wg kolejności – 1 ksiądz

 

 1. Rycerze Kolumba zapraszają 6 stycznia 2019 roku na Marsz Trzech Króli, zbiórka o godz. 14:30 obok stacji Orlen, następnie przemarsz do Kościoła i wspólne kolędowanie.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi. Pod Twoją obronę