niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.10.2022 rok

XXXI Niedziela Zwykła – Rok „C” – 30.10.2022 r.

 1. Przeżywamy czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Idziemy w tych dniach na cmentarze. W geście wdzięczności kładziemy na ich grobach kwiaty i zapalamy znicze. Nie zapominajmy, że dla człowieka wierzącego to wszystko powinno być znakiem wiary w życie wieczne. W dniu 1 listopada przeżywać będziemy w liturgii Uroczystości Wszystkich Świętych, w tym dniu wspominamy tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu a teraz cieszą się pełnią szczęścia. Dla nas pozostają wzorem jak należy żyć tu na ziemi i drogowskazami w drodze ku wieczności. Msze święte tego dnia o 7:00, 8:30,  10:00,  11:30,  18:00. Nie będzie mszy św. na cmentarzu.
 2. Po sumie o godz. 13:00 od bramy cmentarnej będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po procesji będą poświęcane nowe pomniki i Nowy Krzyż na Cmentarzu. Składamy serdeczne podziękowanie Ofiarodawcom tego krzyża – Państwu Małgorzacie i Przemysławowi Działakom właścicielom Firmy „Dendron”; Państwu Dorocie i Grzegorzowi Tuśnio z Ostojowa właścicielom Firmy „Wiórek”; Nadleśniczemu Panu Piotrowi Fitasowi i Nadleśnictwu Suchedniów; Firmie pogrzebowej „Stopa-Borowiec”. Bóg zapłać.
 3. W środę – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i o wieczności niech będą okazją do pogłębienia naszej wiary Boga , który jest sensem i celem naszego życia. Bądźmy obecni w świątyni aby modlić się za bliskich zmarłych. Dusze czyśćcowe oczekują na naszą modlitwę. Msze św. w tym dniu 7:00, 10:00  i  18:00.  Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie miała miejsce modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych w kościele.
 4. W trym tygodniu przypada I Czwartek, I  Piątek  i  I Sobota  miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się od godz. 14:00 .
 5. W dniach od 1 listopada do 30 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę – Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek, oraz przyjęcie Komunii św. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Przy okazji zachęcamy wszystkich do spowiedzi dla uzyskania odpustu.
 6. W listopadowe dni, które tak wyraźnie przypominają nam o przemijaniu, częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Mszą św. i modlitwą spłacamy dług wdzięczności za trud ich życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej o godz. 17:30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Za tych zmarłych którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych, półrocznych będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed sumą. Wypominki roczne – 50 zł za duszę, półroczne 30 zł a jednorazowe – ofiara dobrowolna.
 7. Rada Rycerzy Kolumba informuje uczestników konkursu pt. Tajemnice Różańca, że ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę 6 listopada po mszy o godz. 10:00.
 8. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższy czwartek – 3 listopada o godz. 18:30.
 9. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej parafii w każdą I Sobotę miesiąca , aby wynagrodzić za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie w najbliższą I Sobotę – 5 listopada o godz. 9:30 Różańcem Świętym, później będzie 15 minutowa medytacja tajemnicy Różańcowej i na koniec Msza Święta w intencji wynagradzającej.
 10. Dziękujemy za troskę o świątynię, kwiaty i ofiarę 200 zł mieszkańcom ulic Kościelna, Gajzlera i Niska, Bugaj 3
 11. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Macieja Dulęba. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 12. Tradycyjnie proponujemy nabywanie i czytanie prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” oraz „Extra Gość Niedzielny” w cenie 12 zł. Są do nabycia kalendarze na 2023 rok – cena 10 zł.
 13. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *