Ogłoszenia 30.05.2021 rok

                 IX  Tydzień zwykły – Rok „B” – 30.05.2021 rok

                           Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś na mszy św. o godz. 13:00 dzieci klas III przystąpią do I Komunii Świętej. Dzieci w Biały Tydzień przychodzić będą na msze św. o godz.18:00.
 2. W dniu jutrzejszym – poniedziałek ostatni dzień w którym gromadzimy się na nabożeństwie majowym, po nabożeństwie będzie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W następną niedzielę w naszej parafii będzie wizytacja kanoniczna, której dokona ordynariusz naszej diecezji ks. Bp Marek Solarczyk. Wizytacja będzie na mszach o godz. 10:00, 11:30, i o godz. 13:00 na której ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży .
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc by Chrystus błogosławił naszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie. Udział w procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary i okazją do wyrażenia wdzięczności Jezusowi za dar obecności wśród nas pod postaciami eucharystycznymi .
 5. Msze Św. w Boże Ciało o godz. 7:00, 8:30,  10:00  i o 18;00.  Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszy z Kościoła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o chętne branie symboli religijnych, chorągwi, baldachimu, obrazów, poduszek , różańca. Trasa procesji będzie wiodła ulicą Kościelną  .
 6. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian biorących udział w procesji Bożego Ciała by w czasie mszy św. założyć maseczki. Prosimy o dostosowanie się do tych wymogów.
 7. Ołtarze na Boże Ciało:
 8.  I Ołtarz – na palcu ks. In J. Wójcika przy Krzyżu – Akcja Katolicka i Diakonia
 9. II Ołtarz – przy Świetlicy Środowiskowej – KSM
 10. III Ołtarz – przy Figurce św. Józefa przy wikariacie – Rycerze Kolumba
 11. IV Ołtarz – naprzeciw poczty przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – Rycerstwo Maryi Niepokalanej i Pani Agnieszka

 

 1. W Boże Ciało na procesję zapraszamy uczniów Klas III i IV w strojach komunijnych i dziewczynki młodsze do sypania kwiatów. Próba w środę o godz. 18:30.
 2. Przez całą oktawę Bożego Ciała Nabożeństwa Eucharystyczne w dni robocze po mszy św. o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła a w niedzielę następną o godz. 17:30 przed msza św.
 3. Grupy wyznaczone przystroją we własnym zakresie : ołtarze, nakryją ołtarz obrusem i ustawią świeczniki oraz wkopią drzewka brzozy. Kwiaty będzie można pobrać w przeddzień Bożego Ciała lub w Boże Ciało wcześnie rano w zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i  I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30 . Wyjazd do chorych od godz. 9:00.
 5. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę   na potrzeby kościoła – rodzicom dzieci I Komunijnych  – troskę o świątynię przed następną niedziela powierzamy rodzicom moździerzy bierzmowanej .
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Ryszarda Pomocnika, + Zofię Kowalik, + Marka Pomocnika, + Mariana Zubińskiego, Duszę zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „ Mały Gość Niedzielny”.
 8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *