Ogłoszenia 30.04.2023 rok

IV  Niedziela Wielkanocna – Rok „A”  – 30.04.2023 r.

  1. Dziś niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. W przyszłą niedziele po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
  2. Jutro rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. W tym okresie gromadzić się będziemy codziennie w naszej świątyni na nabożeństwie połączonym ze śpiewaniem Litanii ku czci Matki Bożej o godz. 17:30. Na rozpoczęcie tych nabożeństw będzie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelna. Starajmy się także zachować zwyczaj śpiewania Litanii i pieśni maryjnych przy przydrożnych krzyżach, figurkach i kapliczkach. Przy tej okazji zadbajmy o odnowienie tych miejsc i świeże kwiaty.
  3. We wtorek 2 maja imieniny obchodzi Pan Zygmunt Salwa nasz Organista. Drogiemu Solenizantowi życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej na dalsze lata życia rodzinnego i osobistego.
  4. W środę w 232 rocznicę Uchwalenia Konstytucji # Maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Organizatorzy Spółdzielnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Suchedniowie zapraszają na Mszę św. na godz. 10:00 w intencji Ojczyzny i Rzemiosła w Suchedniowie – rzemieślników, przedsiębiorców, Władze Samorządowe, Radnych, Poczty Sztandarowe, Rycerzy Kolumba, Strzelców, mieszkańców, młodzież Suchedniowa i tych wszystkich którzy kierują się wiarą, patriotyzmem i godnym życiem we własnej Ojczyźnie do udziału i wspólnej modlitwy.
  5. W trym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się w piątek od godz. ……
  6. O przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy Powstańców, blok przy ulicy Powstańców i ulica Krótka
  7. Ośrodek Zdrowia Promyk zaprasza na komputerowe badanie wzroku w dniu 15 maja w godz. Od 11:oo do 18:00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Janusza Obarę, + Danutę Laskowską . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny”, oraz miesięcznika „Misyjne Drogi”
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *