sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.01.2022 rok

           IV   NIEDZIELA ZWYKŁA   – Rok „C”   – 30.01.2022 r.

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30. Do chorych udamy się od godz. 14:00 .
  2. W środę 2 lutego, przezywamy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wpatrujemy się z uwagą w postawę Maryi, która uczy nas zawierzać życie i wszystkie sprawy Panu Bogu. Zachęcamy do przyniesienia świec gromnicznych – znak Chrystusa ( poświęcenie świec na każdej Mszy św. ). Dziś modlimy się w intencji zgromadzeń zakonnych, jest to bowiem Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił ten dzień Ojciec Święty Jan Paweł II, aby uwrażliwić Kościół na piękno i potrzebę życia konsekrowanego. Pamiętajmy dziś w modlitwach, szczególnie o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Prośmy również o nowe powołania zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 7:00,  10:00  i  18:00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzulowe .
  3. W sobotę św. Agaty – błogosławieństwo chleba i wody
  4. Mieszkańcy ulicy Mickiewicza składają serdeczne podziękowanie Panu Stefanowi Garbali za wykonanie i zamontowanie nowego Krzyża oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego odnowienia.
  5. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mieczysława Pająka, + Wiesława Woźniaka, + Wiesława Lisa, + Alinę Karpińską, + Helenę Rogala . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” – cena 8 zł. i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *