Ogłoszenia 29.12.2019 r

Niedziela Świętej Rodziny    29.12.2019 R.           

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy wspólnie z Najświętszą Rodziną z Nazaretu, w której wzrastał Syn Boży . Niech Rodzina Pana Jezusa będzie dla nas wsparciem i wzorem w tych trudnych czasach, które przeżywają kryzys rodzinny.
 2. Na ogrzewanie kościoła z opłatków zebrano 9870 zł. Bóg zapłać. Paniom dziękuję za zaangażowanie się i pomoc w rozprowadzanie opłatków. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękuję Panu Janowi, Kościelnemu i młodzieży z KSM za przystrojenie choinek i przygotowanie szopki bożonarodzeniowej. Bóg zapłać.
 4. Pani Jolancie Głowackiej za bezinteresowne udekorowanie Ołtarzy kościoła składam serdeczne Bóg zapłać.
 5. We wtorek kończy się stary rok, po Mszy Św. o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta modlitwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Św. jak w niedziele. Na mszy Św. o godz. 10:00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz kobietom oczekującym narodzin dziecka
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w I Piątek od godz. 17:30. Do chorych udamy się od godz. 14:00.
 8. Spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.
 9. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Stanisławę Skóra, +Stanisława Kuliś. Dusze zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 10. W czasie trwania kolędy Kancelaria Parafialna czynna będzie rano od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 8:30. W soboty Kancelaria Parafialna nie będzie czynna
 11. Jutro c.d. wizyty duszpasterskiej. Niosąc Boże błogosławieństwo, wstąpimy wszędzie tam, gdzie zostaniemy zaproszeni. Zewnętrznym znakiem zaproszenia, informacja dla nas, że ktoś chce przyjąć w domu kapłana niech będzie osoba czekająca lub przynajmniej uchylona furtka. Podczas wizyty duszpasterskiej, w domu powinni być obecni w miarę możliwości, wszyscy członkowie rodziny. Na stole przygotowujemy Pismo św., krzyż, zapaloną świecę, wodę święconą i kropidło oraz zeszyty do religii dzieci ( jakość prowadzenia zeszytu to świadectwo uczestniczenia i zaangażowania w katechezę ). Po wodę święconą proszę zgłaszać się do zakrystii. Przyjecie kapłana do swoich domów, czasie wizyty duszpasterskiej, oprócz wspólnej modlitwy i błogosławieństwa stwarza okazję do bliższego poznania się oraz porozmawiania o naszych problemach.

 

W poniedziałek 30 grudnia od 9:00ulica Stokowiec  nr parzyste i ulica Szeroka ; tj. od początku i od środka i od końca – trzech księży ; Jeden ksiądz od początku i ulica Szeroka, Drugi ksiądz od środka do początku, Trzeci ksiądz od końca do środka.

 

      – We wtorek 31 grudnia od godz. 9:00  – cd. Ulicy Stokowiec nr nieparzyste do torów dwu księży z obu stron; za torami jeden ksiądz.

 

      – W czwartek 2 styczna 2020 roku  od 9:00 – ulica E. Peck dwu księży z obu stron; – od godz. 15:30 ulica Modrzewiowa, Jałowcowa i Wierzbowa – jeden ksiądz. 

      – W piątek 3 stycznia – I piątek miesiąca  – bez kolędy  

 

      – W sobotę 4 stycznia 2020 roku  od godz. 9:00  – ulica Langiewicza nr nieparzyste i ulica Jarzębinowa – trzech księży;  jeden ksiądz od końca, jeden ksiądz od początku,  jeden ksiądz od Jarzębinowej do początku.

 

Druga strona ulicy Langiewicza nr parzyste i ulice boczne będą za tydzień w sobotę 11.01.2020 roku

 

      – We wtorek 7 styczna 2020 roku  od  godz. 9:00 – ulica Kościuszki – jeden ksiądz, ulica Szarych Szeregów domy prywatne, Szarych Szeregów bloki 2, 4 i 6 – Staszica wg kolejności – jeden ksiądz; – od godz. 15:30 ulica Dębowa,  Burdzyńskiego,  Klonowa – jeden ksiądz.

 

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” .

 

 1. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.