Ogłoszenia 29.11.2020 rok

         I   Niedziela Adwentu     –  Rok  „A”   – 29.11.2020 r.

 1. Dzisiaj Rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedzieli, Msza św. roratnia o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzie do obecności na Roratach
 2. Jutro 30 listopada w naszej wspólnocie przezywać będziemy uroczystość odpustową, czyli święto patrona parafii św. Andrzeja Apostoła. Msza św. o godz. 7:00, 11:30,  i o godz. 18:00. W tym dniu Kancelaria Parafialna nieczynna..
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się za powołanych do kapłaństwa. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Do chorych z posługą udamy się od godz. 14:00..
 4. W zakrystii można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci. Ofiara za świecę – 5 zł..
 5. S do nabycia kalendarze na 2021 rok w cenie – 5 zł..
 6. Za tydzień w II niedzielę Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji będzie można przed kościołem składać ofiary do puszek na wspomniany cel..
 7. Dziś podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które trafią na nasze świąteczne stoły. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli opłatki można nabywać w zakrystii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać. Nie poświęcamy opłatków indywidualnych.
 8. W nawiązaniu do rozpoczętej inicjatywy obywatelskiej „Tak dla rodziny, nie dla gender” , która łączy wiele środowisk Kościoła Katolickiego w Polsce w tym Akcję Katolicką, zwracamy się z prośbą o włączenie się do zbierania podpisów pod projektem ustawy upoważniającej do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej promującej ideologię „gender”.      Inicjatywa ta jest zaakceptowana przez Konferencję Episkopatu Polski.
 9. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy  śp. + Janusza Kłobuczara , + Marię Zachariasz, + Danutę Kapturską, + Kazimierę Gałczyńską . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian .
 10. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty i ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulic Kościelna, Gajzlera i Niska . Msza św.za mieszkańców tych ulic – 31 grudnia o godz. 7:00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *