Ogłoszenia 29.09.2019 rok.

XXVI    Niedziela Zwykła   Rok    „C”   29.09.2019 R.

  1. We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca , czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Z odmówieniem należy łączyć rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii i dlatego różaniec można uważać za modlitwę chrystusową, gdyż odnosi się on do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia. Wielkim propagatorem takiej modlitwy był św. Jan Paweł II, który wzbogacił różaniec o tajemnice światła. W Miarę swoich możliwości bierzmy udział w tych pięknych, maryjnych nabożeństwach. Różaniec codziennie o godz. 17:30. Październik, jako miesiąc modlitwy różańcowej, to okazja, aby zachęcić, zwłaszcza osoby młode , do włączenia się przez modlitwę w działalność Kół Żywego Różańca naszej parafii. Przynależność do Żywego Różańca zobowiązuje do odmówienia tylko jednego dziesiątka w ciągu dnia. Spotkania odbywają się w pierwsza niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 10:00. Zapraszamy.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 modlimy się za powołanych do kapłaństwa i do zakonu, za tych którzy przygotowują się do święceń i ślubów zakonnych, a także w intencji młodzieży o właściwe rozeznanie powołania. W pierwszy piątek Msza św. Wynagradzająca NSJ o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Do chorych z racji pierwszego piątku miesiąca udamy się około godz. 14:00. Także w tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP.
  3. Przypominamy o odbywających się spotkaniach dla dzieci i młodzieży przy naszej parafii. I tak ministranci starsi spotykają się w każdą sobotę o godz. 9:00 a młodsi o godz. 10:00. Bardzo serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w prace grup duszpasterskich. Chłopców chętnych do służby przy ołtarzu jako ministranci zwłaszcza z klas IV prosimy o kontakt z ks. Łukaszem . Zwracamy się z prośbą do rodziców o zainteresowanie i zachęcenie swoich dzieci do zaszczytnej służby przy ołtarzu.
  4. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom klas III.
  5. W następna niedzielę będzie miała miejsce pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd z placu przed kościołem o godz. 5:00 (rano). Prosimy osoby zapisane o regulowanie opłat.
  6. Dziękując za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Placowa, Józefów, Sportowa i Choroszewskiego przed następną niedzielą powierzamy troskę o świątynię parafianom z ulicy Berezów.
  7. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Zbigniewa Sidoruk. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”

9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.