Ogłoszenia 29.05.2022 rok

29.05.2022 r.  –  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo majowe. We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństwa majowego z procesją dookoła kościoła. Zapraszamy.
 2. W środę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Czerwiec to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa . Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą w niedzielę o godz. 17:30 a w dni robocze po mszy św. o godz. 18:00.
 3. W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz Dzień Dziękczynienia.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek   i  I Sobota miesiąca z litanią do Serca Pana Jezusa. Spowiedź w piątek od godz. 17:30. Do Chorych z posługą udamy się od godz. 14:00.
 5. 10 czerwca na mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka.
 6. Spowiedź dla młodzieży ich rodzin w sobotę 4 czerwca od godz. 9:00.
 7. Próby liturgiczne w tym tygodniu dla kandydatów do sakramentu bierzmowania będą 30 maja  ( poniedziałek ) i 2 czerwca ( czwartek ) o godzinie 16:00. Obecność obowiązkowa.
 8. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Piotrowicach, MB Mirowskiej w Pińczowie oraz do Buska – Zdrój i Wiślicy w dniu 25 czerwca. Wyjazd o godz. 8:00 spod kościoła. Koszt 45 zł. Zapisy do piątku w Biurze Rachunkowym „Anna”.
 9. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową organizowaną przez wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii i księdza Łukasza do Sanktuarium Matki Bożej do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniach 17-18 czerwiec. Koszt pielgrzymki 180 zł. Informacje szczegółowe odnośnie pielgrzymki u ks. Łukasza.
 10. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 430 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Fabryczna i Spokojna . Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 25 września 2022 roku o godz. 7:00 . Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom z ulic Warszawska, Jodłowa, Kopalniana, Harcerska, Młynarska, Partyzantów.
 11. W ostatnim czasie na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej, odprowadziliśmy : śp. + Jacka Karolaka, + Helenę Pomocnik, + Hannę Ostrowską . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian .
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 13. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *