Ogłoszenia 29.01.2023 rok

         IV  NIEDZIELA ZWYKŁA  – Rok „A”– 29.01.2023 r.

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30. Do chorych udamy się od godz. 9:00.
  2. W czwartek 2 lutego, przezywamy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wpatrujmy się z uwagą w postawę Maryi, która uczy nas zawierzać życie i wszystkie sprawy Panu Bogu. Zachęcamy do przyniesienia świec gromnicznych – znak Chrystusa ( poświęcenie świec na każdej Mszy św. ). Będziemy się modlić w intencji zgromadzeń zakonnych, jest to bowiem Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił ten dzień Ojciec Święty Jan Paweł II, aby uwrażliwić Kościół na piękno i potrzebę życia konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach, szczególnie o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Prosimy również o nowe powołania zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i o 18:00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzulowe.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej parafii w I Sobotę miesiąca – 4 lutego, aby wynagrodzić za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 9:30, po mszy będzie Różaniec Święty a następnie medytacja tajemnicy Różańcowej.
  4. W niedzielę św. Agaty – błogosławieństwo chleba i wody tylko na mszy o godz. 11:30..
  5. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Irenę Walerską,. Zmarłą polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *