Ogłoszenia 28.08.2022 rok

XXII Niedziela Zwykła – Rok „C” – 28.08.2022 r.

  1. Bp Ordynariusz z dniem 25 sierpnia 2022 roku mianował wikariusza ks. Wojciecha Marchewkę proboszczem parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie. Ks. proboszczowi Wojciechowi składamy serdeczne podziękowanie za 10 letnią pracę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę i oddanie w służbie Bożej. Ks. Wojciechowi serdeczne Bóg zapłać i szczęść Boże na trud pracy na niwie pańskiej w nowej parafii.

Jednocześnie z dniem 25 sierpnia mianował ks. Marka Adamusa wikariuszem w naszej parafii, który przybył do nas z parafii Nowy Kazanów. Życzymy ks. Markowi aby czuł się dobrze wśród naszej wspólnoty parafialnej. Niech Matka Boska Częstochowska nasza Patronka otacza Cię swoją Matczyną opieką. Szczęść Boże.

  1. W czwartek rozpoczyna się Nowy Rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Jezus powiedział: „ … beze mnie nic nie możecie uczynić” ( J15,5) , dlatego chcemy ten rok szkolny rozpocząć od uczestnictwa we Mszy Św. która będzie sprawowana w czwartek o godz. 8:00 rano. Zachęcamy do udziału w tej Eucharystii dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji.
  2. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek,  I  Sobota Miesiąca. W piątek do chorych udamy się od godz. 14:00. W I Czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 modlimy się za powołanych do kapłaństwa i do zakonu, za tych którzy przygotowują się do świeceń i ślubów zakonnych, a także w intencji młodzieży o właściwe rozeznanie powołania.
  3. Dziękując za troskę o świątynię, sprzątanie, kwiaty i ofiarę 400 zł na potrzeby kościoła parafianom z ulicy Stokowiec i Szeroka; msza św. zostanie odprawiona w intencji tych mieszkańców 11.06.2023 roku o godz. 7:00. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy parafian z ulicy Leśna
  4. W dniu 10 Września o godz. 5:00 z pod Kościoła wyruszy autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Osuchowej, do Ostróżne, Wyszków i Polskie Loretto. Zapisy w zakrystii. Koszt – 100 zł. Przyjazd z pielgrzymki  około 19:00 .   Telefon kontaktowy – Jadwiga 518 721 857
  5. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”; oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  6. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *