Ogłoszenia 28.07.2019 r.

XVII  Niedziela Zwykła   Rok    „C”   28.07.2019 R.

 1. Trwają wakacje – w czasie odpoczynku i wyjazdów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.
 2. W piątek 2 sierpnia Odpust Porciunkuli, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego pod zwykłymi warunkami tj. pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz Wyznanie Wiary, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu .
 3. W dniu 6 sierpnia wyruszy kolejna – 40 – piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich, młodych i starszych do wędrowania na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Koszt podobnie jak w ubiegłym roku 60 zł. Ci, którzy nie mogą iść pieszo niech uczestniczą duchowo w pielgrzymce pomagając innym, których nie stać ze względów finansowych.
 4. W następny wtorek 6 sierpnia, ok. godz. 18:30, do naszej parafii przybędą pielgrzymi ze Starachowic, zdążający na Jasną Górę. Pierwsza grupa pielgrzymów zatrzyma się na nocleg przy ulicy Zagórskiej, Kieleckiej i Warszawskiej, druga grupa uda się na nocleg do domów przy ulicy Kościelnej, Gajzlera, Bodzentyńskiej, Powstańców, Mickiewicza , Kościuszki i E. Peck. Natomiast 8 sierpnia w czwartek do naszej parafii przybędzie pielgrzymka z Podlasia.
 5. Zbliża się sierpień – m miesiąc obfitujący w rocznice wydarzeń współczesnej historii naszego kraju. Wspominamy między innymi kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9:00 . Spowiedź w piątek od godz. 17:00
 7. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11:30 – spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Halinę Skowerską, +Alicję Piasta, +Cecylię Miernik, +Marię Bury, +Zofię Szustak. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 9. Dziękujemy za troskę o świątynię, kwiaty i ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Mickiewicza i Słowackiego, o przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy E. Pack.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.