Ogłoszenia 28.04.2019 r.

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 28.04.2019 R.

 1. Druga niedziela wielkanocna poświęcona jest szczególnie Miłosierdziu Bożemu. Prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba współczesnemu światu na nowo odkrywać i ciągle przybliżać. Pamiętajmy, że w trudnych chwilach zawsze z ufnością możemy zwracać się do Boga. Bądźmy apostołami Bożego Miłosierdzia, realizując je w życiu codziennym.
 2. W piątek rozpocznie się maj – miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. W tym okresie gromadzić się będziemy codziennie, w naszej świątyni, na nabożeństwie połączonym ze śpiewaniem Litanii ku czci Matki Bożej o godz. 17:30. Na rozpoczęcie tych nabożeństw będzie miała miejscem procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną. Starajmy się także zachować zwyczaj śpiewania Litanii i pieśni maryjnych przy przydrożnych krzyżach, figurach i kapliczkach. Przy tej okazji zadbajmy o odnowienie tych miejsc i świeże kwiaty.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek , I piątek I Sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.………. Do chorych z posługą udamy się ok. godz. 14:00.
 4. W czwartek 2 maja imieniny obchodzi P Zygmunt Salwa nasz Organista. Drogiemu Solenizantowi życzymy zdrowia, błogosław Bożego, opieki Matki Bożej na dalsze lata życia rodzinnego i osobistego
 5. W związku ze zbliżającą się 228 Rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja Spółdzielnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Suchedniowie serdecznie zaprasza poczty sztandarowe, chór, mieszkańców i młodzież do wzięcia udziału i wspólnej modlitwy na Uroczystej Mszy Świętej, która zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i Rzemiosła w Suchedniowie w dniu 3-go maja br. roku o godz. 10:00 w tut. kościele.   ( zaproszenie jest wywieszone na tablicy ogłoszeń)
 6. W następną niedzielę  po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie KŻR z ks. Opiekunem i zmiana tajemnic.
 7. 5 maja po mszy św. 10:00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Komunii św.
 8. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 430,- zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ul. Oś Piułsudskiego bloki  3,4,5,7, troskę o świątynie przed następną niedzielą powierzamy parafianom z ul Fabryczna i Spokojna. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona w miesiącu grudniu 2019 roku.
 9. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Katarzynę Kania,+ Zofię Jęsiak, +Andrzeja Michta.. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”   i „Mały Gość Niedzielny”
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.