Ogłoszenia 28.03.2021 rok

NIEDZIELA  PALMOWA     – Rok „B” – 28.03.2021 r.

 1. Zgodnie zaleceniami Ministra Zdrowia i GIS w kościołach na mszy lub nabożeństwie i na placu kościelnym odległość między osobami powinna wynosić 1,5 m i nakaz noszenia maseczek.
 2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i wtorek. W środę, czwartek i piątek kancelaria nie czynna.
 3. Dzisiejsza niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową – wprowadza nas w najważniejszy tydzień roku liturgicznego. Zbliża się godzina męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zanim pochylimy się nad pustym grobem będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich chwilach ziemskiego życia. Jeszcze raz zobaczymy jak entuzjazm tłumu, triumfalnie witającego Syna Człowieczego zmieni się w złowrogie wołanie domagające się śmierci dla Niewinnego.
 4. Dziś z gałązkami palmowymi w rękach przypominamy tych, którzy przed wiekami przy drodze do Jerozolimy wiwatowali na cześć Jezusa. Trudno wytłumaczyć, co wydarzyło się między Niedzielą Palmową i Wielkim Piątkiem, a sprawiło , że ci sami ludzie zaledwie kilka dni później zamiast „hosanna” krzyczeli z wściekłością: „ukrzyżuj Go”.
 5. W Niedziele Palmową nie głosi się homilii. Wsłuchujemy się natomiast w opis Męki Pańskiej. Słowa Ewangelii same w sobie są nauką, jak być chrześcijaninem, który potrafi oprzeć się presji tłumu i do końca wytrwać przy Chrystusie. Na mszach błogosławimy palmy . Nie będzie procesji z palmami dookoła kościoła.
 6. Dzisiaj o godz. 17:30 – Gorzkie Żale bez kazania.
 7. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 • W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Tego dnia dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. Najświętszy Sakrament pozostanie w Tabernakulum.
 • Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczyna Droga Krzyżowa o godz. 16:30 w kościele, następnie Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża przez skłon ( bez ucałowania ), Komunia Św. . Tego dnia nie sprawuje się Mszy św. Obowiązuję post ścisły.
 • W tym roku w Wielką Sobotę będzie poświecenie pokarmów na placu kościelnym ( w razie niepogody w kościele ) od godz. 8:30 do godz. 13:30 co 15 minut i w punktach wyznaczonych jak w ubiegłych latach. Na placu kościelnym prosimy o ustawienie koszyczków na ławkach do tego przygotowanych i po poświeceniu  odebranie z zachowaniem odległości i w założonych maseczkach. Zachęcamy do indywidualnego adorowania Grobu Bożego w kościele. W kaplicy Sióstr na ulicy Kieleckiej – poświecenie pokarmów o godz. 8:00.
 • O godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Po zakończeniu liturgii będzie można zabrać poświęconą wodę przed kościołem.
 1. Porządek adoracji w czasie Triduum Paschalnego:
 • W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 21:00 – adoracja indywidualna
 1. Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6:00 – procesja 1 raz wokół kościoła i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w niedzielę. Po mszach będą zbierane ofiary do puszki na KUL.
 3. Spowiedź w ciągu tego tygodnia w poniedziałek, wtorek, środę – rano i wieczorem przed mszami. Prosimy o zachowanie odległości 1,5 metra przed konfesjonałem i między oczekującymi.
 4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Krystynę  Miernik  . Zmarłą  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 5. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *