niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 28.02.2021 rok

II  NIEDZIELA  Wielkiego Postu     – Rok „B” – 28.02.2021 r.

  1. Rozpoczynamy drugi tydzień Wielkiego Postu. Katechizm Kościoła Katolickiego podaje, iż Wielki Post jest w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej oraz, że jest to okres odpowiedni dla ćwiczeń duchowych, dobrowolnych wyrzeczeń jak post, i jałmużna a także braterskie dzielenie się z innymi. Pomyślmy, czy dobrze ten czas wykorzystujemy, jaki podjęliśmy postanowienia oraz czy znaleźliśmy chwilę na rozważanie Męki Pańskiej  .
  2. W dniu dzisiejszym o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej .
  3. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek – dla wszystkich o godz. 17:00 .
  4. Dziś w całym Kościele w Polsce przezywamy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieło modlitwą i ofiarą. Po mszach św. można złożyć do puszki ofiary na ten cel.
  5. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Jadwigę Korus, + Andrzeja Wątrobińskiego, + Kazimierza Babiarza, + Bogusławę Rek.  . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *