Ogłoszenia 27.11.2022 rok

I    NIEDZIELA  ADWENTU – Rok „A” – 27.11.2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynam Adwent, który ma nas przygotować do Świat Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św. roratnia o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecność i na Roratach.
 2. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na WSD w Radomiu.
 3. W środę 30 listopada w naszej wspólnocie przezywać będziemy Uroczystość odpustową, czyli święto patrona parafii św. Andrzeja Apostoła. Msze św. o godz. 7:00 rano, suma o godz. 11:30 i po południu o godz. 18:00 na które zapraszamy wszystkich Parafian. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia Parafian na mszy.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i  I  Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się za powołanych do kapłaństwa. Spowiedź pierwszo- piątkowa od godz. 17:30. Do chorych z posługą udamy się od godz. 14:00.
 2. W zakrystii można kupić świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dziec i. Ofiara za świecę – 10 zł.
 1. Za tydzień w II niedzielę Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji będzie można przed kościołem składać ofiary do puszki na wspomniany cel.
 2. Dziś podczas Mszy Świętych zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które trafią na nasze świąteczne stoły. Podczas Adwentu, począwszy od pierwszej niedzieli opłatki można nabyć w przedsionku kościoła i zakrystii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać. Nie poświęcamy opłatków indywidualnie .
 1. Od najbliższego wtorku – 29 listopada Kościół będzie przygotowywał się do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej modlitwą Nowenny – 9 dni . W naszej parafii Nowenna będzie odmawiana przez wspólnotę Rycerstwa Maryi Niepokalanej 15 minut przed Mszą Świętą o godz. 18:00.
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej parafii w każdą I Sobotę miesiąc, aby wynagrodzić za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższą I Sobotę grudnia o godz. 9:30 – wcześniej możliwość spowiedzi. Po mszy będzie Różaniec Święty i później 15 minutowa medytacja tajemnicy Różańcowej. Nie będzie w tym dniu już Nabożeństwa Pierwszo – sobotniego wieczorem. Msza św. o godz. 18:00 będzie wtedy z formularza z dnia.
 2. W ty tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Barbarę Miernik, + Wiesława Krogulca, + Grażynę Kwaśniewską, + Edytę Ubysz . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafaian.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” w którym znajduje się kalendarz na 2023 rok i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
 4. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *