Ogłoszenia 27.09.2020 rok

XXVI   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 27.09.2020 r.                                            

  1. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Z odmówieniem należy łączyć rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii i dlatego różaniec można uważać za modlitwę Chrystusową, gdyż odnosi się on do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia. Wielkim propagatorem takiej modlitwy był św. Jan Paweł II, który wzbogacił różaniec o tajemnice światła. W miarę swoich możliwości bierzemy udział w tych pięknych, maryjnych nabożeństwach. Różaniec codziennie o godz. 17:30. Październik, jako miesiąc modlitwy różańcowej, to okazja, aby zachęcić, zwłaszcza osoby młode, do włączenia się przez modlitwę w działalność Kół Żywego Różańca naszej parafii. Przynależność do Żywego Różańca zobowiązuje do odmówienia tylko jednego dziesiątka w ciągu dnia. Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy .
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 modlimy się za powołanych do kapłaństwa i do zakonu, za tych, którzy przygotowują się do święceń i ślubów zakonnych, a także w intencji młodzieży o właściwe rozeznanie powołania. W pierwszy piątek Msza św. wynagradzająca NSJ o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17:00. Do chorych z racji I piątku  m-ca udamy się około godz. 14:00. Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP.
  3. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy na Odpust NMP Różańcowej w najbliższa niedzielę z placu przed kościołem o godz. 5:00 (rano). Prosimy osoby zapisane o uregulowanie opłat.
  4. W niedzielę 4 października od godziny 9:00 do godziny 13:00 odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację Maćka Zachariasza. Zbiórka odbędzie się przy nowo powstałym muralu anielskich skrzydeł na ścianie Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej. Na miejscu fotograf wykona i wydrukuje portret każdemu kto zechce wesprzeć leczenie Maćka.
  5. Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji – prośba o przeprowadzenie zbiórki do puszek przed Kościołem po każdej Mszy Świętej w niedzielę 4 października. Zebrane ofiary będą przekazane na wsparcie potrzebujących uchodźców na wyspie Lesbon których dotknęła tragedia pożaru obozu dla uchodźców. Podpisał Biskup Henryk Tomasik.
  6. Spotkanie Diakonii Liturgicznej w czwartek 1 października o godz. 18:30
  7. Dziękując za sprzątanie, kwiaty i ofiarę 270 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Stokowiec i ulica Szeroka. Msza św. w ich intencji odbędzie się 21 marca 2021 roku o godz. 11:30. Troskę o świątynię przed następną niedzielą polecamy parafianom z ulicy Leśna.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Pawła Koterbę, + Apoloniusza Włodarczyka, + Henrykę Żołądek, + Władysławę Błędowską.  Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.