Ogłoszenia 27.06.2021 rok

              XIII  Niedziela Zwykła – Rok „B” – 27.06.2021 rok

  1. Dziś na mszy św. o godz. 13:00 dzieci klas III – II tura przystąpią do I Komunii Świętej .
  2. We wtorek – 29 czerwca – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:00, 10:00, 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej ( Świętopietrze ) .
  3. Kończy się miesiąc czerwiec, w środę na godz. 18:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – z procesją eucharystyczną.
  4. Rozpoczęliśmy czas wakacyjnego odpoczynku. Podczas urlopów i podróży uczyńmy wszystko, aby nie zaniedbać niedzielnej Eucharystii .
  5. W tym tygodniu przypadają I Czwartek , I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w Pierwszy Piątek po południu od godz. 17:00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9:00.
  6. Za tydzień, w niedzielę, na mszy św. o godz. 18:00 rozpoczynamy Jerycho Rodzin w intencji małżeństw i rodzin. Szczegółowy plan jest zamieszczony w aktualnościach. Prosimy wszystkich Parafian by na czas nawiedzenia Matki Bożej naszej parafii o udekorowanie domów i posesji.

25 marca w Roku Eucharystii i Roku Rodzin w naszej Diecezji Radomskiej rozpoczęła się  wielka modlitwa adoracyjno – wynagradzająca – Jerycho Rodzin w intencji  małżeństw i rodzin. Jerycho Rodzin nawiązuje do cudownego zdobycia Jerycha przez pielgrzymujący Lud Boży Starego Testamentu. Dzisiaj także potrzeba wołania modlitewnego i błagania Pana Boga, aby zniszczone zostały nowe mury. Te nowe mury to : brak wiary, grzech, brak poszanowania Bożego prawa, brak szacunku dla osoby Pana Boga i tego co święte, kłamstwa, nienawiść, oszczerstwa, brak odpowiedzialności za słowo, brak wzajemnego szacunku, bariery istniejące w małżeństwach, rodzinach, miejscach pracy, w życiu publicznym utrudniające porozumienia i współpracę. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w niedzielę 4 lipca na godz. 17:45 na wprowadzenie Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej ze Studzianny, do której zanosić będziemy prośby, aby Maryja wyjednała nam łaski świętości i nierozerwalności naszych małżeństw i rodzin. By stały się one prawdziwymi „Kościołami domowymi” i sanktuariami życia, otwartymi na nowe życie, dającymi miłość i wsparcie dla wszystkich domowników. Trwanie na modlitwie będzie naszym znakiem nadziei w Matce Bożej i modlitwie różańcowej, będącej ratunkiem dla błądzących dusz całego świata.

  1. Dziękując  za sprzątanie świątyni, kwiaty i ofiarę  na potrzeby kościoła  rodzicom dzieci I Komunijnych  – troskę o świątynię przed następną niedziela powierzamy parafianom z ulicy Zagórskiej .
  2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Zofię Kowalik, + Grzegorza Spadło .  Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „ Mały Gość Niedzielny”.
  4. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *