sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 27.03.2022 rok

IV   NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ( laetare) – 27.03.2022 r.  

 1. Dzisiejszą – 4 Niedzielę Wielkiego Postu w liturgicznej tradycji Kościoła nazywamy „Laetare” – niedziela radości . Nasze serca wypełnia radość, ponieważ słyszymy, iż Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przebacza grzechy oraz, że będziemy dzięki ofierze Jezusa Chrystusa uczestnikami wiecznej szczęśliwości.
 2. Rozpoczęliśmy nasze Rekolekcje Parafialne. Prowadzi je O. Łukasz Drożak Redemptorysta. Módlmy się o dar mądrości i światło Ducha Św. dla Ojca Rekolekcjonisty, aby Słowo Boże które będzie głosił trafiło do naszych serc. Dla każdego z nas niech to będzie czas głębszego spojrzenia na życie, okazja do pojednania z Bogiem i ludźmi, abyśmy dobrze przygotowani mogli z radością przezywać Święta Zmartwychwstania  Pańskiego .
 3. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie przed kościołem. Spowiedź w środę od godz. 9:30 do 11:00 i po południu od godz. 16:00 do godz. 18:00..
 4. Ofiary z dnia spowiedzi będą przeznaczone dla O. Rekolekcjonisty jako wynagrodzenie za trud głoszenia Rekolekcji..
 5. W środę o godz. 10:00 msza dla chorych i osób starszych z sakramentem namaszczenia chorych..
 6. Dziś o godz. 17:30 kolejne już Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej. W Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17:00
 7. W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Caritas diecezji radomskiej
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy Piątek miesiąca i pierwsza Sobota miesiąca – spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się o godz. 14:00
 9. Parafialny Zespół Caritas i Rycerze Kolumba zachęcają do pomocy nowym mieszkańcom Suchedniowa przed okresem świat Wielkiej Nocy. Przy ołtarzu znajduje się drzewko udekorowane jajeczkami z informacją o potrzebach uchodźców. Większe jajeczko oznacza większą ilość potrzeb, mniejsze jajko to mniejsze potrzeby. Zapraszamy osoby chętne do niesienia pomocy. Dary można składać do kosza znajdującego się w Kaplicy włoskiej do 10 kwietnia, prosimy o dołączanie do paczki pobranego jajka, dary zostaną dostarczone do miejsc przebywania uchodźców na terenie naszej parafii.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mariannę Kuźdub, + Alinę Wydrzyńską, + Janinę Tuśnio.,. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *