niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 26.02.2023 rok

I  NIEDZIELA W. POSTU   – Rok „A”– 26.02.2023 r.

 1. Trwa Wielki Post – czas, w którym przez modlitwę, pokutę i jałmużnę próbujemy przemienić swoje życie.
 2. MODLITWA – wspiera całą naszą pracę nad sobą. Dzięki niej wypraszamy sobie siłę w trudnościach i pomoc Bożą po to, by zrozumieć jak mamy postępować i pojmować sens chrześcijańskiego życia. Pomocą w modlitwie są dla nas nabożeństwa, podczas których rozważamy Mękę Pańską.
 3. DROGA KRZYŻOWA – odprawiana jest w każdy piątek dla wszystkich o godz. 17:00.
 4. Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17:30 połączone z kazaniem o Męce Pańskiej. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach bez kazania.
 5. POST – to umiejętność odmawiania sobie pokarmu, ale także innych przyjemności. Jest wyrazem panowania nad sobą i dowodzi, że potrafimy świadomie wybierać między różnymi wartościami. Post to wyraz czci i miłości Bożej i pokuta za grzechy.
 6. JAŁMUŻNA – to dzielenie się tym co człowiek posiada z potrzebującymi. Jest wyrazem miłości, gotowości do służby dla innych, której Jezus wymaga od swoich uczniów. W naszej świątyni w kaplicy włoskiej został wyłożony Krzyż Chrystusa, aby przypominać nam o miłości drugiego człowieka.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i   I  Sobota miesiąca. Spowiedź w I Piątek od godz. 17:30. Do chorych udamy się od godz. 14:00.
 8. Za tydzień, w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieło modlitwą i ofiarą. Także przed naszą świątynią będzie można składać po mszach ofiary do puszki na ten cel.
 9. W najbliższą sobotę – 4 marca – I Sobota miesiąca – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na wspólna modlitwę na godz. 9:30 Msza Święta, na modlitwę różańcową i Medytację Biblią – wynagradzającą za grzechy raniące Niepokalane Serce Matki Bożej.
 10. Spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Maryi Niepokalanej w najbliższy czwartek – 2 marca po Mszy Św. o godz. 18:00 na salkach parafialnych.
 11. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mariannę Jóźwik, + Reginę Kszysztanek, + Mieczysławę Kamińską. Zmarłe polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”  i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” oraz „Misyjne Drogi”
 13. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *