Ogłoszenia 25.10.2020 rok.

     XXX   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 25.10.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, w liturgii kościoła – wspominamy rocznicę poświęcenia miejscowego kościoła. Modlimy się w dniu dzisiejszym za wszystkich którzy ten kościół budowali, za dobrodziejów naszej świątyni a także za tych którzy się troszczą o jej wygląd. Niech dobry Bóg będzie dla wszystkich nagrodą .
 2. Zapraszamy o 17:30 na nabożeństwo różańcowe. Zakończenie nabożeństwa w sobotę.
 3. Przeżywamy czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Idziemy w tych dniach na cmentarze. W geście wdzięczności kładziemy na ich grobach kwiaty i zapalamy znicze. Nie zapominajmy, że dla człowieka wierzącego to wszystko powinno być znakiem Wiery w życie wieczne . W przyszła niedzielę 1 listopada , przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu wspominamy tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu, a teraz cieszą się pełnią szczęścia. Dla nas pozostają wzorem jak należy żyć tu na ziemi i drogowskazami w drodze ku wieczności . Msze święte tego dnia o 7:00 , 8:30 , 10:00 , 11:30 ; 18:00 . Nie będzie mszy św. na cmentarzu . O godzinie 13:00 – nabożeństwo na cmentarzu z modlitwą   za      zmarłych polecanych w wypominkach jednorocznych . Bezpośrednio po niej poświęcimy nowe pomniki . Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać .
 4. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin , przyjaciół , znajomych dlatego prosimy wszystkich parafian o troskę , o porządek i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu , Bóg zapłać .
 5. W przyszły poniedziałek , 2. listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych . Nasze zamyślenie o śmierci , przemijaniu i o wieczności niech będą okazja do pogłębienia naszej wiary w Boga , który jest sensem i celem naszego życia . Bądźmy obecni w Świątyni , aby modlić się za bliskich zmarłych . Dusze czyśćcowe oczekują na naszą modlitwę . Msze Św. w tym dniu 7:00 , 10:00 , 18:00 . Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie miała miejsce procesja  żałobna wokół kościoła połączona z modlitwa za zmarłych.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza , modlitwę – Ojcze nasz ,Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek , oraz przyjęcie Komunii św . można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu . Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do spowiedzi dla uzyskania odpustu .
 7. W listopadowe dni , które tak wyraźnie przypominają nam o przemijaniu , częściej niż kiedykolwiek w ciągu roku pamiętamy o naszych drogich zmarłych . Mszy św . i modlitwą spłacamy dług wdzięczności za trud ich życia i poświęcenia dla nas , za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane . Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne . Przez cały listopad , w modlitwie różańcowej o godz . 17:30 , modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych . Za tych zmarłych , którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych , półrocznych i kwartalnych będziemy się wspólnie modlić w każda niedziele przed suma .
 8. W tym tygodniu na drogę do wieczności  odprowadziliśmy śp. + Alfonsa Banaczkowskiego, + Tadeusza Sala .  Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian .
 9. Dziękując  za sprzątanie  świątyni , kwiaty oraz ofiarę 110 zł. na potrzeby kościoła mieszkaniom ulicy  Bodzentyńska ,  Jasna i  Nowa ,  troskę o świątynię przed  następną  niedzielą  powierzamy mieszkaniom z ulic  Kościuszki  i Pozimskiego
 10. Tradycyjnie proponujemy nabywanie i czytanie prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika  „Gość  Niedzielny”  i miesięcznika „ Mały Gość  Niedzielny”
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i opieki Mary .
 12. Rada Rycerzy Kolumba działająca przy naszej parafii informuje ,  że:  –  Dnia 31 października w Katedrze pw . św . Józefa w Hartford w Stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych , odbędzie się msza beatyfikacyjna ks. Michaela McGivneya  założyciela Rycerzy Kolumba która to organizacja jest największą międzynarodową męską wspólnotą katolików . Transmisja  mszy beatyfikacyjnej w TV – TRWAM dnia 31.X.2020 r. –  o godz . 16 . Więcej informacji w folderach na stoliku pod chórem i w gablocie przed kościołem .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *