Ogłoszenia 25.09.2022 rok

XXVI Niedziela Zwykła – Rok „C” – 25.09.2022 r.

 1. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca , czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Z odmówieniem należy łączyć rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii i dlatego różaniec można uważać za modlitwę Chrystusową, gdyż odnosi się on do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia. Wielkim propagatorem takiej modlitwy był św. Jan Paweł II, który wzbogacił różaniec o tajemnice światła. W miarę swoich możliwości bierzmy udział w tych pięknych, maryjnych nabożeństwach. Różaniec codziennie o godz. 17:30. Październik , jako miesiąc modlitwy różańcowej, to okazja aby zachęcić zwłaszcza osoby młode do włączenia się przez modlitwę w działalność Kół Żywego Różańca naszej parafii. Przynależność do Żywego Różańca zobowiązuje do odmówienia tylko jednego dziesiątka w ciągu dnia.
 2. W tym tygodniu wypada Pierwsza Sobota miesiąca. I sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP.
 3. Pan kościelny Jan Kania prosił o zwolnienie Go z dniem 30 września z funkcji kościelnego i grabarza. Dziękujemy Panu Janowi za 25 lat pracy w naszym kościele, za służbę przy ołtarzu i za troskę o nasz kościół. Życzymy mu zdrowia, wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. W związku z podjętą decyzją przez niego zwalnia się ten etat. Chętnych na stanowisko kościelnego czy kościelnej prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza. Jest możliwe aby tą funkcję pełniły dwie osoby z podziałem obowiązków.
 1. Organizowana pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę na Odpust Matki Bożej Różańcowej w najbliższą niedzielę – 2 października. Wyjazd będzie spod kościoła o godzinie 5:00 rano. Zapisy są w zakrystii tylko do dnia dzisiejszego – prosimy także o uzupełnienie danych i wpłatę do dnia jutrzejszego.

 

 1. Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wraz ze swoim asystentem ks. Markiem składają podziękowanie wszystkim uczestnikom RODZINNEGO GRZYBOBRANIA Z AKCJĄ KATOLICKĄ, które odbyło się w minioną sobotę. Podziękowania również należą się sponsorom którzy wsparli tą imprezę: – Pani Grażynie Stachera właścicielowi Firmy Handlowo Usługowej Export Import – Panu Krzysztofowi Piwowarczyk współwłaścicielowi Firmy Drób Pol – Panu Jackowi i Wiesławowi Więckowskim właścicielom Firmy Duo oraz Panu Zdzisławowi Wojnarskiemu. Składamy staropolskie Bóg zapłać.
 2. Ośrodek Zdrowia „Promyk” zaprasza na bezpłatne badanie komputerowe wzroku we wtorek – 27 września w godz. 10 – 18. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 3. Zapraszamy serdecznie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i zagrać w Mistrzostwach Halowych w piłkę nożną. Kontakt z ks. Markiem i informacje na Mesendżer: Ministranci Suchedniów.
 1. Rycerze Kolumba zapraszają dzieci do udziału w Konkursie plastycznym zatytułowanym „TAJEMNICE RÓŻAŃCA”. Szczegółowe informacje o konkursie podane są na plakatach umieszczonych w parafialnej tablicy, szkołach i przedszkolu oraz strona parafialna.

 

 1. W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Odbędzie się poświecenie i wręczenie różańcy. Po Mszy krótkie spotkanie z rodzicami .
 2. Marek ogłasza konkurs dla dzieci naszej parafii na najczęstszy udział w nabożeństwie różańcowym. Będziemy zbierać naklejki związane z Matką Boską. Czekają fantastyczne nagrody.
 3. Marek zaprasza chętne osoby do reaktywowania chóru Sonatina. Spotkania rozpoczyna się od października. Szukamy też osób, które mogłyby udostępnić elektryczne organy na próby tegoż chóru. Chcielibyśmy powołać na nowo scholę dziecięcą. Poszukujemy chętne osoby umiejące grać na instrumentach i chcące śpiewać. Osoby chętne do zaangażowania się w to dzieło proszone są o kontakt z ks. Markiem.
 4. Nieznajomość Pisma Św. jest nieznajomością Jezusa – powiedział św. Hieronim. Diakonia liturgiczna zaprasza chętne osoby do rozważania Pisma św. w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 18:30.
 5. Dziękujemy za sprzątanie, kwiaty oraz ofiarę 80 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Bodzentyńska, Jasna i Nowa. Msza św. zostanie odprawiona w intencji tych mieszkańców 19.09.2023 roku o godz.18:00.  Troskę o świątynię przed następną niedzielę powierzamy parafianom z ulicy Kościuszki i Poziomskiego .
 6. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mariana Sułka. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian
 7. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”- oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny
 8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *