Ogłoszenia 25.08.2019 r.

XXI  Niedziela Zwykła   Rok    „C”   25.08.2019 R.

  1. Jutro, 26 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafii jest to dzień odpustu. Pamiętajmy, że odpust parafialny jest uroczystością, stąd jest obowiązek uczestniczenia na mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na uroczystą sumę odpustową o godz. 11:30, po mszy św. będzie miała miejsce procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną, oraz dzieci do sypania kwiatów. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć we mszy na sumie, ma możliwość uczestniczenia we mszy św. o godz. 7;00 rano lub po południu o godz. 18:00. Tak zaplanujmy zajęcia domowe, aby być w tym dniu na mszy.
  2. W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w sobotę 31 sierpnia od godziny 9:00 .
  3. W przyszłą niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W tym dniu módlmy się w intencji Kombatantów jak i zmarłych obrońców Ojczyzny.
  4. Zapisujemy na pieszą pielgrzymkę na Święty Krzyż. Tradycyjnie wyruszy ona sprzed poczty w Suchedniowie 8 września o godz. 2:00 w nocy. Prosimy o PESEL do ubezpieczenia. Powrót autokarem, koszt 10
  5. Parafialny Klub Seniora i Rada Rycerzy Kolumba serdecznie zapraszają na PIKNIK RODZINNY w dniu 8 września , który rozpocznie się o godz. 15 na terenie Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej przy kościele. Zapewniamy wiele atrakcji i dobrą zabawę. Szczegółowy program pikniku na plakatach.
  6. Dziękujemy parafianom z ulicy Langiewicza I część i ulice Słoneczna i Jarzębinowa za posprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 300 zł. Na potrzeby kościoła. Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy mieszkańcom z ulicy Langiewicza II część oraz ulice Przechodnia i Graniczna.
  7. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Jerzego Miernika, +Elżbietę Frątczak, +Sylwestra Harabina, +Czesławę Piasta, +Annę Woźniak . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.