Ogłoszenia 25.04.2021 rok

              IV   Niedziela Wielkanocna – Rok „B” –  25.04.2021 rok

  1. Dziś niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Po Maszach będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
  2. W przyszłą niedzielę 2 maja imieniny obchodzi Pan Zygmunt Salwa nasz Organista. Drogiemu Solenizantowi życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej na dalsze lata życia rodzinnego i osobistego.
  3. W sobotę rozpocznie się maj – miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie . W tym okresie gromadzić się będziemy codziennie, w naszej świątyni, na nabożeństwie połączonym ze śpiewaniem Litanii ku czci Matki Bożej o godz. 17:30. Na rozpoczęcie tych nabożeństw będzie miała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną. Starajmy się także zachować zwyczaj śpiewania Litanii i pieśni maryjnych przy przydrożnych krzyżach, figurach i kapliczkach. Przy tej okazji zadbajmy o odnowienie tych miejsc i świeże kwiaty.
  4. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca .
  5. Mieszkańcom z ulicy Fabryczna i Spokojna dziękujemy  za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 510 zł. na potrzeby kościoła – / msza św. w intencji mieszkańców tych ulic będzie odprawiona 24 października  o godz. 18:00 / . Troskę o świątynię przed następną niedziela powierzamy parafianom z ulicy  Warszawskiej  numery nieparzyste oraz ulice Jodłowa i Kopalniana
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Lesława Kateusza. Zmarłego  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
  8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *