niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 24.11.2019 r.

XXXIV    Niedziela Zwykła   Rok    „C”   17.11.2019 R.

                 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, który jest Panem całego stworzenia. Uznajemy tym samym całkowitą swą zależność od Niego i Jego panowanie nad czasem i wiecznością. Kończący się rok liturgiczny winien być dla nas okazją do rachunku sumienia i przemyślenia: czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas?.
 2. Jutro – 25 listopada kancelaria parafialna jest nieczynna.
 3. Spotkanie Diakoni Liturgicznej w Piątek- 29 Listopad po Mszy o godz. 18:00.
 4. W sobotę 30 Listopada w naszej wspólnocie przeżywać będziemy uroczystość odpustową, czyli święto patrona parafii św. Andrzeja Apostoła. Msze św. o godz. 7:00; 11:30 i o godz. 18:00.
 5. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących, zwłaszcza dzieci biednych i z ubogich rodzin.

Są również do nabycia Kalendarze na 2020 rok w cenie 4 zł.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwanie na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św. roratna o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzie do obecności na Roratach
 2. W przyszłą niedzielę na każdej mszy będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków, którymi w Wigilijny Wieczór w gronie rodziny i najbliższych łamać się będziemy i składać życzenia. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli chórzyści, w przedsionku Kościoła, będą rozprowadzać opłatki wigilijne . Nie będzie poświęcenia opłatków indywidualnie.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do włączenia się w drugą edycję akcji „Polak z sercem” . Adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. KSM naszej diecezji będzie prowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz artykuły chemiczne szkolne. Oddział KSM w Suchedniowie zwraca się z prośbą o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Dzięki uprzejmości Więckowskich zbiórka zostanie przeprowadzona w sobotę 30 listopada w sklepach Lewiatan przy ulicy Bugaj oraz Delikatesach przy moście. Już dziś serdecznie dziękujemy Panu Jackowi i Wiesławowi Więckowskim za możliwość zorganizowania zbiórki. Prosimy także chętnych o składanie produktów w piątek 22 i 29 listopada w godzinach od 18:30 do 20:00 na salkach parafialnych.
 4. Na wypominki roczne przyjmujemy przez cały rok. Za tych zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed sumą.
 5. Dziękując za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulic: Kościelna, Gajzlera i Niska. Msza w ich intencji zostanie odprawiona 06.05.2020 roku o godz. 7:30.
 6. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Sylwestra Wykrota, + Teodozję Sitarską. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” .
 8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.