Ogłoszenia 24.04.2019 r.

WIELKANOC  21.04.2019 R.

 1. Św. Jan Paweł II, w swoim nauczaniu, wzywał nas do kontemplacji Oblicza Jezusa Chrystusa, Syna Bożego – ucząc, że gdybyśmy zatrzymali się na Wizerunku Ukrzyżowanego „próżna byłaby nasza wiara i próżne przepowiadanie”. Kościół pokrzepiony doświadczeniem wiary w obecność i działanie Zmartwychwstałego, wyrusza w drogę, aby głosić światu Radosną Nowinę, że Chrystus żyje i jest z nami aż do skończenia świata. Do tych słów i wszystkich wypowiedzianych dziś życzeń, pragniemy jako Duszpasterze dołączyć nasze, aby Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i przywrócił nam życie, obdarzał wszystkich parafian oraz przybywających do nas gości swoim błogosławieństwem i pokojem. Życzymy także radosnych spotkań przy rodzinnych stołach. Wesołego Alleluja!
 2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W drugim dniu świątecznym, tradycyjnie jest czytany List Rektora KUL. Po mszach  są zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Na tace remontowo-budowlaną zostało złożone 6128 zł. Serdeczne Bóg zapłać
 5. Następną niedzielę, pierwszą po Zmartwychwstaniu Pańskim, obchodzić będziemy jako  niedzielę Bożego Miłosierdzia..taca będzie przeznaczona na potrzeby Caritas Diecezji Radomskiej
 6. W ramach świątecznego wypoczynku (przechadzki czy przejażdżki) pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych bliskich, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu
 7. Pragniemy skierować słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia  w czasie tych Świętych Dni miała piękną i godną oprawę. W szczególny sposób dziękujemy Orkiestrze za uświetnienie mszy Rezurekcyjnej. Jak i P. Dyr. Andrzejowi Karpińskiemu. Dziękujemy Ks Łukaszowi i ministrantom za przygotowanie mszy Wieczerzy Pańskiej  KSM i panu Janowi Kościelnemu za zaangażowanie przy dekoracji Grobu Bożego i Ciemnicy oraz   Ks. Wojciechowi  Diakonii Liturgicznej, serdeczne dzięki składamy Rycerzom Kolumba, Strzelcom, harcerzom, asyście kościelnej, ministrantom, scholi, chórom, Panu Organiście . Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 8. Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom z ul.  Oś. J. Piułsudskiego bloki nr 2,3,4,5,7.
 9. (W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.)
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika  „Gość Niedzielny”  i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.