Ogłoszenia 23.12.2018

IV  Niedziela Adwentu „ C” –  23.12. 2018 r.

 1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Jest ona wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to także czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole niekoniecznie musi pozostać puste… Pamiętajmy również o tych, którzy odeszli do wieczności. Niech ten wyjątkowo rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną życzliwość, dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Z racji WIGILII nie będzie Mszy św. o godz. 18:00, o północy będzie sprawowana Pasterka
 2. W Święta Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W drugim dniu świat po mszach będą zbierane ofiary do puszki   na potrzeby KUL
 3. Brak świec „Caritas”, Natomiast przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary składane za opłatki  są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
 4. Parafialny Zespół Wokalny „Sonatina”, jak co roku, proponuje w Wigilię wspólne śpiewanie kolęd. Początek koncertu czterdzieści minut przed Pasterką (23:20).
 5. Z kolei Schola parafialna zaprasza na koncert kolęd w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 8:30.
 6. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Stanisławę Stobiecką, Genowefę Jachimczyk Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 7. W dniu 27 grudnia – w  czwartek – rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Niosąc Boże błogosławieństwo, wstąpimy wszędzie tam, gdzie zostaniemy zaproszeni. Zewnętrznym znakiem zaproszenia, informacją dla nas, że ktoś chce przyjąć w domu kapłana niech będzie osoba czekająca lub przynajmniej uchylona furtka. Podczas wizyty duszpasterskiej, w domu powinni być obecni (w miarę możliwości) wszyscy członkowie rodziny. Na stole przygotowujemy Pismo św., krzyż, zapaloną świecę, wodę święconą i kropidło, oraz zeszyty do religii dzieci (jakość prowadzenia zeszytu to świadectwo uczestniczenia i zaangażowania w katechezę). Po wodę święconą proszę zgłaszać się do zakrystii Przyjęcie kapłana do swoich domów, w czasie wizyty duszpasterskiej, oprócz wspólnej modlitwy i błogosławieństwa, stwarza okazję do bliższego poznania się oraz porozmawiania o naszych problemach. Ofiary składane w czasie kolędy będą przeznaczone na potrzeby przygotowania  placu pod nowy cmentarz.
 8. W czasie trwania Kolędy Kancelaria Parafialna czynna będzie rano od poniedziałku do piątku; od godz. 8:00 do 8:30. W soboty Kancelaria Parafialna nie czynna.
 9. Po świętach z wizytą duszpasterską udamy się do naszych parafian:
 10. w czwartek  27.12 od 9:00 -ul Stokowiec nr parzyste i ul Szeroka od  początku od środka  i od końca -3 księży
 11. w  piątek  28.12 od 9:00   ul Stokowiec  numery nieparzyste do torów    2 księży z obu stron  i 1 ksiądz za torami