Ogłoszenia 23.06.2019 rok

XII  Niedziela Zwykła   Rok    „C”   23.06.2019 R.

  1. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na kwiaty zakupione do ołtarzy w uroczystość Bożego Ciała.
  2. W związku z wyjazdami na wakacje i urlopy w przyszłą niedzielę pomstach św. będą poświęcone pojazdy. Każdy otrzyma obrazek lub naklejkę św. Krzysztofa z modlitwą kierowcy. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na misje św. Proszę by każdy stał przy swoim pojeździe.
  3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po mszach św. o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 17:30. W następną niedzielę na godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną.
  4. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Swoje imieniny obchodzi nasz Kościelny Pan Jan Kania. Dziękując za ofiarną pracę, zaangażowanie i oddanie dla dobra naszej wspólnoty parafialnej pragniemy życzyć czcigodnemu Solenizantowi wszelkich łask i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień życia.
  5. W piątek 28.06.2019 roku przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę 20.06.2019 roku – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:00, 10:00, 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze).
  7. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym parafianom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za troskę o ołtarze, dekoracje trasy procesji, kwiaty, liturgię, śpiew i liczny udział w procesji. Szczególne podziękowanie składam: Władzom Miasta i Gminy Suchedniów, Kierownictwu i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej, Strażakom Straż Pożarnej z Suchedniowa, Policjantom, Nadleśnictwu Suchedniów, Panu Nadleśniczemu Piotrowi Fitasowi, Panu Dyrektorowi Andrzejowi Karpińskiemu, Chórowi „Sonatina”, Rycerzom Kolumba, Orkiestrze Dętej działającej przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” pod dyrekcja Pana Wojciecha Materka oraz Pani Katarzyny Klusek jako tambor major, asyście kościelnej, ministrantom, harcerzom, rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Za przygotowanie ołtarzy: księżom współpracownikom, ks. Wojciechowi, ks. Łukaszowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej i Diakoni, KSMowi i grupie modlitewnej Rycerzy Maryi, Rycerzom Kolumba, KŻR i chórom. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać .
  8. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 250,- zł na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Ogrodowa i Pasternik troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom ulicy Żeromskiego numery nieparzyste.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”   i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.