sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 23.02.2020 rok

      VII    Niedziela Zwykła   Rok „A”     –   23.02.2020 R.               

 1. Kończy się karnawał. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Będzie on czasem powagi i okazją do rozmyślania nad sensem ludzkiego życia. Słowa, które usłyszymy „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” przypomną nam prawdę o przemijaniu tego, co doczesne i w nowym blasku ukażą wartości wieczne.
 2. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 10:00,  i o 18:00. Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły (tj. trzy posiłki w ciągu dnia – w tym jeden do syta oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych).
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiana będzie Droga Krzyżowa o godz. 16:00 dla dzieci, a o godz. 17:00 dla starszych.
 4. Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
 5. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17:30 połączone z kazaniem o Męce Pańskiej. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach, bez kazania. Pamiętajmy także o pełnieniu uczynków miłosiernych względem naszych bliźnich i o wyrzeczeniach.
 6. Od niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 53 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jak i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. W przyszła niedziele po mszy św. o godz. 11:30 spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. 28 lutego w parafii oo. Franciszkanów w Skarżysku-Kamiennej, odbędzie się kolejny Młodzieżowy Wieczór Uwielbienia. Wieczór rozpocznie się o godzinie 18:00 Mszą świętą, następnie usłyszymy świadectwo nawróconego rapera Tau, Adoracja Najświętszego Sakramentu, a wszystko zakończy się wspólną integracją, czyli Agapą. Organizatorzy szczególnie zapraszają młodzież, a więcej informacji można uzyskać na plakatach i profilu Facebook’owym Projektu Wiary.
 9. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Kazimierza Białek, + Czesławę Gołąbek, + Zdzisława Grzelkę.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.