niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 22.12.2019 roku

IV    Niedziela Adwentu   Rok    „A”   22.12.2019 R.              

 1. We Wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Jest ona wyjątkową okazją pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to także czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole niekoniecznie musi pozostać puste… Pamiętajmy również o tych, którzy odeszli do wieczności. Niech ten wyjątkowo rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną życzliwość, dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o godz. 18:00, o północy będzie sprawowana Pastorałka.
 2. W Święta Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W drugim dniu świąt po mszach będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby KUL.
 3. W zakrystii są Wigilijne Świece „Caritas” – Składając ofiary za świece możemy pomóc dzieciom z najuboższych rodzin. Natomiast przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary składane za opłatki SA przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać
 4. Są do nabycia kalendarze na 2020 rok w cenie 4 zł.
 5. Parafialny Zespół Wokalny „Sonatina”, jak co roku proponuje w Wigilię wspólne śpiewanie kolęd. Początek koncertu czterdzieści minut przed Pasterką           [ 23:20 ] Z kolei Schola parafialna zaprasza na koncert kolęd w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 8:30.
 6. W ostatnim tygodniu na drogą do wieczności z naszej wspólnoty odprowadziliśmy śp. + Władysławę Włodarczyk, + Genowefę Gołębiowską.. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 7. W dniu 27 grudnia – w Piątek – rozpoczniemy wizytę duszpasterską , niosąc Boże błogosławieństwo, wstąpimy wszędzie tam, gdzie zostaniemy zaproszeni. Zewnętrznym znakiem zaproszenia, informacja dla nas, że ktoś chce przyjąć w domu kapłana niech będzie osoba czekająca lub przynajmniej uchylona furtka. Podczas wizyty duszpasterskiej, w domu powinni być obecni w miarę możliwości, wszyscy członkowie rodziny. Na stole przygotowujemy Pismo św., krzyż, zapaloną świecę, wodę święconą i kropidło oraz zeszyty do religii dzieci ( jakość prowadzenia zeszytu to świadectwo uczestniczenia i zaangażowania w katechezę ). Po wodę święconą proszę zgłaszać się do zakrystii. Przyjecie kapłana do swoich domów, czasie wizyty duszpasterskiej, oprócz wspólnej modlitwy i błogosławieństwa stwarza okazję do bliższego poznania się oraz porozmawiania o naszych problemach.
 8. W czasie trwania kolędy Kancelaria Parafialna czynna będzie rano od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 8:30. W soboty Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.
 9. Po świętach z wizytą duszpasterską udamy się do naszych parafian:

 

W piątek 27 grudnia od godz. 9:00 – ulice: Warszawska, Jodłowa i Kopalniana – Nr nieparzyste – dwu księży z obu stron.  Numery parzyste – jeden ksiądz od końca do początku.

 

W sobotę 28 grudnia od godz. 9:00 – ulice:  Kielecka i Topolowa – trzech księży  – Numery nieparzyste od początku jeden ksiądz; Numery parzyste i ulica Topolowa – od początku i od końca – dwu księży.

 

W poniedziałek 30 grudnia od 9:00 – ulica Stokowiec  i Szeroka ; Numery parzyste i ulica Szeroka od początku do środka i od końca – trzech księży             [ Od początku  do środka – jeden ksiądz, od numeru 11 do początku – jeden ksiądz, ulica Szeroka i Stokowiec od początku do środka – jeden ksiądz ].

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” .
 2. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.