Ogłoszenia 22.11.2020 rok

XXXIV   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 22.11.2020 r.

         Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, który jest Panem całego stworzenia. Uznajemy tym samym całkowitą swą zależność od Niego i Jego panowania nad czasem i wiecznością. Kończący się rok liturgiczny winien być dla nas okazją do rachunku sumienia i przemyślenia: czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas ?
 2. Dziś o godz. 17:30 wypominki za Niezłomnych.
 3. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchownego w Radomiu.
 4. Składamy podziękowanie Panu Nadleśniczemu Piotrowi Fitas i Lasom Państwowym Nadleśnictwa Suchedniów za wsparcie finansowe na cele parafialne w kwocie 2500 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. W przyszła niedziele rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na koniec czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel Msza św. roratnia o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzieży do obecności na Roratach.
 6. W przyszła niedziele na każdej mszy będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków , którymi w Wigilijny Wieczór w gronie rodziny i najbliższych łamać się będziemy i składać ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli Chórzyści, w przedsionku Kościoła, będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Nie będzie poświęcania opłatków indywidualnie.
 7. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawione na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci z biednych i z ubogich rodzin.
 8. Na wypominki roczne przyjmujemy przez cały rok. Za tych zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed sumą.
 9. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy  śp. + Mieczysława Hutnikiewicza , + Ewę Krakowiak, + Mieczysława Kłys, + Annę Fornalik, + Władysława Miernika. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian .
 10. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty i ofiarę 280 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulic Szarych Szeregów, Staszica, Traugutta, Dworcowa, Źródłowa, Wspólna i Dawidowicza domy prywatne : troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy mieszkańcom ulic Kościelna, Gajzlera i Niska.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *