Ogłoszenia 21.11.2021 rok

               Niedziela   – 21.11.2021 r.

         Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata                                        

  1. Dziś w ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, który jest Panem całego stworzenia. Uznajemy tym samym całkowitą swą zależność od Niego i Jego panowania nad czasem i wiecznością. Kończący się rok liturgiczny winien być dla nas okazją do rachunku sumienia i przemyślenia: czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas .
  2. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie, że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie, z wyjątkiem niedziel, Msza św. roratnia o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach .
  3. W przyszłą niedziele na każdej mszy będzie błogosławieństwo i poświecenie opłatków, którymi w Wigilijny Wieczór w gronie rodziny i najbliższych łamać się będziemy i składać życzenia. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli Chórzyści, w przedsionku Kościoła będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Nie będzie poświęcania opłatków indywidualnie.
  4. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny – cena 10 zł. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka, staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci z biednych i z ubogich rodzin.
  5. Dziś po mszach zbiórka do puszek na rzecz migrantów – Apel Przewodniczącego KEP – Caritas Polska
  6. Na wypominki roczne przyjmujemy przez cały rok. Za tych zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych będziemy się wspólnie modlić w każdą niedzielę przed sumą.
  7. Ośrodek Zdrowia Promyk zaprasza dnia 30.11.2021 roku w godz. 10 – 18 na komputerowe badanie wzroku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Andrzeja Stojeckiego, + Marię Szaraniec, +Roberta Lanton, +Alicję Wikło, +Jana Krakowiaka. Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i Mały przewodnik Katolicki o Patronie naszej parafii Św. Andrzeju Apostole – cena 5zł.90gr.

10.   Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *