Ogłoszenia 21.02.2021 rok

           I  NIEDZIELA  Wielkiego Postu     – Rok „B” – 21.02.2021 r.

  1. Trwa Wielki Post – czas , w którym przez modlitwę, pokutę i jałmużnę próbujemy przemieniać swoje życie
  2. Modlitwa wspiera całą naszą pracę nad sobą. Dzięki niej wypraszamy sobie siłę w trudnościach i pomoc Bożą, by zrozumieć jak mamy postępować i pojmować sens chrześcijańskiego życia. Pomocą w modlitwie są dla nas nabożeństwa, podczas których rozważamy Mękę Pańską.
  3. Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem. Msza św. o godz. 18:00 – bez kazania.
  4. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek – dla wszystkich o godz. 17:00 .
  5. Post – to umiejętność odmawiania sobie pokarmu, ale także innych przyjemności. Jest wyrazem panowania nad sobą i dowodzi, że potrafimy świadomie wybierać miedzy różnymi wartościami. Post to wyraz czci i miłości Bożej i pokuta za grzechy.
  6. Jałmużna – to dzielenie się tym co człowiek posiada z potrzebującymi, Jest wyrazem miłości, gotowości do służby dla innych, której Jezus wymaga od swoich uczniów. W naszej świątyni w kaplicy włoskiej został wyłożony Krzyż Chrystusa, aby przypominać nam o miłości drugiego człowieka.
  7. Za tydzień, w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieło modlitwą i ofiarą. Także przed naszą świątynią będzie można składać po mszach ofiary do puszki na ten cel.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Katarzynę Węglińską, + Elżbietę   Samson  . Zmarłe polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *